BALIKESİR'DE ÇANLAR KİMİN İÇİN ÇALIYOR?

Balıkesirspor'un bugünleri 1995'lerde dönemin Valisi Alaattin Yüksel'in kulüp lokalinde tombalayı yasaklamasına kadar gidiyor. Yönetimi eleştiriyoruz ama önceki dönemlerde olanları da unutmamak gerekiyor.

Diyebilirsiniz ki kulübün mevcut yönetimi bu durumu değiştirebilirdi, kaynağı vardı doğru kullanamadı ve şu anda içinden çıkılmaz bir girdaba da kendisi girdi. Olabilir ancak bu durumu da avantaja çevirebilecek bir şehir dinamiği olan Balıkesirspor Kulübü, herkesi birleştirerek ve mevcut durumda sadece bu kulüp için oynamak isteyen oyuncu grubu ile hareket ederek bu durumun üstesinden gelecektir.

Çanlar hem mevcut yönetim hem de kulübün geleceği için çalıyor. Yani bu sezon Balıkesirspor'un olası federasyon vesaire gelirleri ile bütçesi 18-20 milyon TL gibi bir rakam. Ama bu kulübün boyunu aşan borçları var, mevcut sözleşmeler var ve ödenemeyen senetler de cabası.

3 SONUÇTAN YALNIZ BİRİ KURTARIR

Sezon başı ve ortasında çok defa yazdığım gibi aman düşmeyelim de düşüncesinde eleştiri yapanların başında geliyorum, geliyordum. Ancak şöyle birkaç senaryo üzerinden durumu değerlendirmenin hem takım hem yönetim hem teknik kadro hem de şehir açısından önemli olduğunu düşünüyorum.

Eğer düşersek; düşmek zaman zaman bu tür durumlarda avantaja dönebilir. Ama bizim durumumuzda mevcut 50 yıllık tarihimiz boyunca süren kaynak sıkıntısının yine 1 yılda giderilemeyeceği göz önünde bulundurulursa bu bizim için alt ligde de felaket bir sonuç olacaktır. Kısacası 4 sezonda 3 lig yukarı çıktığımız gibi ineriz de.

Eğer ligde kalırsak; kulüp bu yılı ama yalnızca bu yılı en az zararla atlatacak ancak daha büyük bir borç yükü içerisinde ve sıfır transfer ile bir sonraki sezon küme düşmemeye oynayacaktır. Bu durumda da bu sezon zar zor sağlanan belediye desteğinin önümüzdeki sene katlanarak gelen borçlar karşısında deliği kapatamaz halde olacağını unutmamak gerekiyor.

Eğer Süper Lig olursa; evet son derece hayalperest bir yaklaşım. Mevcut durumda olan kulüp bütçemiz yaklaşık 50 trilyona yaklaşacaktır. Süper Lig'de dikkatli ve sadece Balıkesirli, Balıkesirspor'dan yetişmiş oyuncuları kullanmak ve hali hazırda ekonomi yaparak ligde kalmayı denemek, en azından son Süper Lig deneyiminden daha faydalı bir deneyim olacaktır ve belki de başarılabilir.

SÜPER LİG İÇİN OYNA

Takımımızın genel karakterine, mevcutlarına ve gidenlerine bir an önce karar verilmesi gerekiyor. Bu takım içerisinde elle tutulur, birkaç maç değil ilk çıktığı maçın 15-20 dakikasında seyirci tarafından desteklenmeye ihtiyaç duyan oyuncular var. Biraz ittirmemiz gerekiyor.

Yönetimsel hiç bir şey söylemiyorum, mevcut durum ortada. Ancak onlardan yine rica ediyorum ki kalacak gidecekleri belirleyin ve hemen gideceklerle vedalaşın. Parasını alamadığı için senet almayı kabul eden oyuncuya da senedini verin ama bonservisini de verin gönderin gitsin. Oynamak istemeyen adamlara ihtiyacımız yok, hiç bir zaman hiç bir adam bu kulüpten büyük olamaz. Buradan ne kadar katkısı olduğuna inandığımı bilsem de Eray'ı bunların içerisine koyuyorum, Vukoviç de aynı şekilde. Kalacaklarsa bu oyun ve takım için kalacaklar, gideceklerse para için gidecekler gitsinler de.

GELELİM KALACAKLARA

Can hoca, her şekilde oyuncu iletişimi iyi olan, vaktiyle bu liglerin havasını çok derinden koklamış ve bu liglerin görebileceği en kaliteli sol ayaklardan biri. Sağdan soldan amatör kümeden dahil olmak üzere yetenekli kaç oyuncu varsa bulalım, gerekirse 1 takım forma parasına amatörlerle oynayalım. Ama bu takım için arkasında bağıran koşturan adamlar olduğunu bilen, şehri hissedebilecek gençlerle, hırslı ve hem kendisini hem kulübü bir yere getirmek isteyen adamlarla oynayalım, ADAM GİBİ OYNAYALIM.

Paramı almadım deyip giden, gitmek isteyen kimsenin peşinden koşmaya gerek yok. Kulüpten alacaklı pek çok isim var, bu saatten sonra oynamadan başarı gelmeden para da gelmeyecek ve belki de paralarını yıllarca alamayacağını hesaplayamayan bir oyuncu grubu zaten başarı getirmez. Ligde kalsak da hayrı olmaz.

Gelin Balıkesirspor'a acilen bir oyuncu havuzu oluşturalım. Bunun için çeşitli takımlardan tamamen bu takımı sevenlerin önerdiği oyuncuları denemelere ve seçmelere çağıralım.

Emre Aşık, Evren Turhan, Şenol, Altay, Ayhan, son olarak alt yapımızda çalışan Engin Gülışık gibi adamlar bu yollardan geçen, kendileri için oynarken bu takıma birşey verebilen adamlardı. Çok mu para aldılar? Ha keza Mesut hoca, Can hoca da aynı şekilde.

Ben büyük olduğumuzu önce kendi oyuncumuza, antrenörümüze, idarecimize hissettireceğimizi düşünüyorum. Ne istiyoruz?

Sadece 10 tane yürekli genç adam ve İRADE istiyoruz.

Şehir için,

BAL KES için,

Sadece 10 yürekli genç adam.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Şefik dede
Şefik dede - 2 yıl Önce

Gerçekten tam düşündügüm gibi yazmışsın eline sağlık balıkesirspor un kurtuluşu için yapılacak en doğru çalışma olacak bu çalışma vakit geçirmeden çalışmalara başlasınlar Allah hayırlısını versin balkesicin

banner207

banner152

banner151

banner206