Balıkesir'de Yemen için Yardım Kampanyası başlatıldı

Açlıktan insanların can verdiği Yemen'de insani krizin kurbanları için "Çocuklar da Ölmesin İnsanlık da-Yemen'e Umut Ol" kampanyası başlatıldı.

Balıkesir'de Yemen için Yardım Kampanyası başlatıldı

ÇOCUKLAR DA ÖLMESİN İNSANLIK DA

Yemen halkının büyük bir kısmı açlık, susuzluk ve sağlık problemleriyle mücadele etmektedir. Bir taraftan süren iç savaş, bir taraftan kuraklık ve yoksulluk Yemen halkını, kardeşlerimizi çok ağır bir şekilde etkiledi.  Dost ve kardeş Yemen halkının karşı karşıya bulunduğu sıkıntıların hafifletilmesine katkıda bulunmak amacıyla halkımızın yapacağı yardımlar büyük önem taşımaktadır. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) tarafından yürütülen kampanyanın bütün vatandaşlarımız tarafından destekleneceğine inanıyoruz.

Vali Ersin Yazıcı'da Yemen'e yardım yapılması için destek istedi.

Türk milletinin hayırsever bir toplum olduğunu ifade eden Vali Yazıcı, Türkiye'nin sadece mültecilere yardım etmekle kalmadığını, Afrika ülkelerinden Gazze'ye kadar pek çok coğrafyaya yardım eli uzattığını kaydetti.

ACILARI PAYLAŞMAK, ORTAK OLMAK İÇİN ELİMİZİ UZATMA GÜNÜ BUGÜN

Türk milletinin mazlumun her zaman yanında olduğunu ifade eden Vali Ersin Yazıcı, "Her zaman her yerde yardıma ihtiyaç duyan insanlara el açmışızdır ve el açmaya da devam edeceğiz. Yemen'de 2015 Mart ayından bu yana devam eden çatışmalarda binlerce kişi yaşamını yitirdi,  on binlerce kişi yaralandı. Balıkesirli hemşehrilerimiz kuşkusuz Yemen'in çığlığına da sessiz kalmayacaktır. Biz büyük bir milletin torunlayız, bizim atalarımız da aman dileyen herkese ister komşumuz ister daha uzak diyarlarda olsun hep yardım etti, etmeye de devam edeceğiz. Bu millet büyüklüğü ile bu yardımlarını yapmaya devam edecek. Zaten bize büyük millet denmesi bize saygı gösterilmesi insanlık adına yaptığımız davranışlardır. İslam'la şereflenmiş bu millet gerçekten yardıma muhtaç herkese yardım elini uzatmak için tereddüt etmemiştir. Bu millet bunları yapmaya devam edecek. Her zaman mazlumun ve yardıma muhtaçların yanında olan hayırsever halkımıza teşekkür ediyorum.

Bu yardımlarla Yemen'in çocuklarına ve tüm mazlumlara umut oluyorsunuz. Tarihin her döneminde olduğu gibi, yine sadece Milletimiz ve Devletimiz bu mazlum insanlara yardım elini uzattı. Çeşitli nedenlerle temel insani ihtiyaçlarını gideremeyecek durumda olan insanların dramını bir nebze de olsa hafifletmek gayesiyle Devlet ve Millet olarak insani yardımları kesintisiz bir şekilde bu insanlara ulaştırmaya devam edeceğiz. Bu şehrin insanı her vesileyle mağdurlara, yalnızlara, mazlumlara sahip çıkmak için elinden ne geliyorsa yapıyor. Acılarını paylaşmak, ortak olmak için elimizi uzatma günü bugün. Halkımızın, yerel basınımızın, sivil toplum kuruluşlarımızın, kamu kurum ve kuruluşları ile her düzeydeki kamu görevlilerinin, meslek odalarının ve birliklerin, bir insanlık görevi olan bu yardım kampanyasına gönüllü olarak her türlü desteği vereceklerine inancımız tamdır. Kardeşlerimize yardım elini uzatmak isteyen vatandaşlarımız cep telefonlarından 'yemen' yazıp 1866'ya kısa mesaj göndererek 10 TL bağışta bulunabilirler. Kadirşinas Balıkesir halkına tekrar teşekkür ediyor, hürmetlerimi sunuyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 11 Aralık 2018, 21:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228