Balıkesir esnafı bu fotoğrafı konuşuyor!

Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) seçimlerine sayılı günler kala bugün haber merkezlerine ulaştırılan bir fotoğraf, esnaf camiasında günün en çok konuşulan konusu haline dönüştü.

Balıkesir esnafı bu fotoğrafı konuşuyor!
Balıkesir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) genel kurulu 6 Mayıs Pazar günü . Ekilmiş Düğün Salonunda yapılacak.
Balıkesir'deki 85 oda başkanıyla delegelerinin katılacağı seçimlerinde mevcut başkan Fehmi Erdem ile onu Şoförler Odası'ndaki koltuğundan indiren Rıza Tekin yarışacak. 
Son düzlüğe girilirken de iki taraf oda başkanlarıyla delegelerini sıkı markaja aldı. 
Gerek Erdem, gerekse Tekin seçimi kendi ekiplerinin kazanacağını iddia ediyor. 

OYNANMAMIŞ MAÇIN GALİBİ...
Ancak, bugün ESOB'un mevcut başanı Fehmi Erdem'in basın bürosu tarafından balıkesirim.net haber merkezine ulaşan bir haber bülteni ve ekindeki fotoğraf gündemi bir anda değiştirdi. 
Habere bakıldığında Fehmi Erdem, 55 oda başkanını yanına almış henüz oynanmamış maçta galibiyetini ilan etmiş gibiydi. 

YA SAYI SAYMASINI BİLMİYOR, YA DA... DEDİRTTİ!
Bandırma Cumhuriyet Meydanında çekilen ve 42 kişinin yer aldığı bu fotoğraf karesi, basın-yayın kuruluşlarına "Bandırma’da gerçekleştirilen yemeğe 85 odanın 55’i katıldı. En az 5-6 oda başkanı da mazeret bildirerek yemeğe katılmasa da Başkan Fehmi Erdem’e destek mesajı gönderdi." notuyla geçildi.  

SAĞDAN SAY 42, SOLDAN SAY 42..
Fehmi Erdem'e destek yemeğine 55 oda başkanının katıldığı belirtilmesine rağmen, fotoğraf karesinde 42 oda başkanı görülüyordu.  Basına servis edilen fotoğrafın çekildiği anda diğer 13 başkanın nereye kayboldukları merak konusu oldu. Kimilerine göre, fotoğrafa girmek istemedi, kimine göre ise gerçekte 42 oda başkanı vardı ama, algı oluşturulmak için 55 rakamı ortaya atıldı. 

KAZANAN PAZAR GÜNÜ BELLİ OLACAK
Fehmi Erdem cephesi de Rıza Tekin tarafı da seçimi açık ara farkla kazanacağını iddia ededursun, son sözü 6 Mayıs Pazar günü yaklaşık 600 delege söyleyecek. 

ESNAF CAMİASINDA "BİRLİK" YOK!
Kim kazanırsa kazansın, Balıkesir esnaf dünyasındaki iki başlılık yeni dönemde de kendini hissettirecek.
Esnaf camiası belki de 3'e bölünecek! Her grup geçmişte olduğu gibi kendine göre takılacak! Balıkesir ilindeki 85 odanın zirvesi olarak görülen 'Birlik'te yine birlik sağlanamayacak... 
| balikesirim.net |

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2018, 19:13

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215