Ehliyet ve Pasaport için uyarı

Balıkesir'de 2 Nisan tarihi itibari ile pasaport ve ehliyetlerin Nüfus Müdürlüklerinden verileceği hatırlatılarak, yoğunluğun yaşanmaması için vatandaşların müracaat öncesinde harçlarını yatırmaları istendi. Balıkesir Valiliği, ildeki nüfus müdürlüklerinin gerekli teknolojik alt yapıyı oluşturduğunu ve vatandaşlardan başvuru esnasında istenen belgeleri açıkladı.

Ehliyet ve Pasaport için uyarı
2 Nisan'dan itibaren Balıkesir'de nüfus müdürlükleri umuma mahsus pasaport ve sürücü belgesini verecekler.

BALIKESİR'DE NÜFUS MÜDÜRLÜKLERİ PASAPORT VE SÜRÜCÜ BELGELERİ İÇİN HAZIR

Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğüne devredildi. 2 Nisan 2018 Pazartesi gününden itibaren pasaport ve sürücü belgesi işlemleri nüfus müdürlükleri tarafından yapılacak. Balıkesir'de Nüfus Müdürlüklerimiz de gerekli hazırlıkları tamamladılar. Nüfus Müdürlüklerimiz gerekli teknolojik alt yapıyı oluşturdu.

SÜRÜCÜ BELGESİ-UMUMA MAHSUS PASAPORT
Emniyet Müdürlükleri tarafından düzenlenerek vatandaşlara verilen pasaport ve sürücü belgeleri 2 Nisan 2018 Pazartesi gününden itibaren nüfus müdürlükleri tarafından tanzim edilerek vatandaşlara verilecek.
29.10.2016 tarihli ve 29872 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan "676 sayılı Olağanüstü Hal Kapsamında Bazı Düzenlemeler Yapılması Hakkında Kanun Hükmünde Kararname"nin 25. maddesi ile 3152 sayılı Kanunun 10. maddesinin birinci fıkrasının (f) bendine, 26. maddesi ile de 3152 sayılı Kanuna eklenen geçici 11. madde gereğince Emniyet Genel Müdürlüğünce yürütülen pasaport ve sürücü belgesi hizmetlerine ilişkin iş ve işlemler Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğünce yürütülecek, 02 Nisan 2018 tarihinden itibaren pasaport ve sürücü belgelerinin nüfus müdürlüklerince verilmesi sağlanacaktır, hükmü gereğince 02 Nisan 2018 tarihinden itibaren "SÜRÜCÜ BELGESİ" işlemleri ve "UMUMA MAHSUS PASAPORT" işlemleri nüfus müdürlüklerimizce yürütüleceğinden vatandaşlarımızın "ALO 199" hattından randevu alarak müdürlüklerimize başvuruda bulunabilirler. Müdürlüklerimize gelen vatandaşlarımız giriş katında bulunan sıramatik cihazından sırasını alarak da işlemlerini yaptırabilirler.
Vatandaşlarımızın Pasaport ve Sürücü Belgesi işlemleri için 02 Nisan 2018 Pazartesi günü itibariyle İl ve İlçe Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Müdürlüklerine müracaat etmeleri gerekmektedir.
 
UMUMA MAHSUS PASAPORT BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER:
 
– Geçerli nüfus cüzdanı,T.C. kimlik kartı veya geçici kimlik belgesi aslı
 
– Biyometrik fotoğraf (5 cm x 6 cm boyutlarında, son altı ay içinde çekilmiş olmalı) *
 
– Öğrenci belgesi (öğrenci ise)
 
– Daha önce alınmış, iptal işlemi uygulanmamış geçerli/ geçersiz pasaportların aslı
 
– Umuma mahsus pasaportlar için harç bedeli ödendi makbuzu ve değerli kâğıt bedeli ödendi dekontu ya da makbuzu
 
– Ergin olmayanlar veya kısıtlılar için veli, vasi veya kayyum kararı ve muvafakat belgesidir.
 
İLK DEFA SÜRÜCÜ BELGESİ ALIMI BAŞVURUSU İÇİN GEREKLİ BELGELER
 
– Geçerli nüfus cüzdanı, T.C. kimlik kartı veya geçici kimlik belgesi aslı
 
– Sürücü sertifikası
 
– Öğrenim belgesi, yurtdışından alınan öğrenim belgelerinin noter tasdikli tercümesi
 
– Sürücü sağlık raporu
 
– Sürücü belgesi değerli kâğıt ve harç bedeli, vakıf payı
 
– Biyometrik fotoğraf (5 cm x 6 cm boyutlarında, son altı ay içinde çekilmiş olmalı) *Kan grubu belirtir belge veya sözlü/ yazılı beyan
 
– Adli sicil kaydı belgesi.
  Kamuoyuna saygı ile duyurulur.
Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2018, 19:16

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228