Balıkesir'in robot takımı Dünya üçüncüsü oldu

Balıkesir yanı sırası ülkemiz eğitim camiasını gururlandıran güzel haberlerden biri de Çin'den geldi. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Çin'deki Robot Olimpiyatlarında Dünya 3.sü oldu.

Balıkesir'in robot takımı Dünya üçüncüsü oldu

BALIKESİR'de eğitimin başına Yakup Yıldız'ın getirilmesinin ardından hemen her alanda başarılar peşpeşe gelmeye başladı.

Eğitimde başarı çıtası yükselirken, öğrencilerin katıldığı yarışmalarda elde ettikleri dereceler doğru yolda gidildiğinin tescili oldu.

Bu yöndeki başarı haberlerinden biri de Çin'den geldi. 

Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri, Çin’de düzenlenen “World Adolescent Robot Contest 2019 Challenge” Dünya Robot Olimpiyatlarında Dünya Üçüncüsü olarak büyük bir başarı elde ettiler.

Çin'de düzenlenen ve çeşitli ülkelerden 20 takımın katıldığı “World Adolescent Robot Contest 2019 Challenge” Dünya Robot Olimpiyatlarında Karesi Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencileri Enis Zorbazer, Yiğit Zobu ve Nurefşan Kaymak’tan oluşan robot takımı, üçüncü olarak büyük bir başarıya imza attı.


İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız, Türkiye'yi gururlandıran öğrencilerle öğretmenlerini kutladı. 

Yıldız duygularını şöyle paylaştı: 

“Karesi Şehit Prof.Dr. İlhan Varank Bilim ve Sanat Merkezi öğrencilerimiz Enis Zorbazer, Yiğit Zobu ve Nurefşan Kaymak; Çin’de düzenlenen "World Adolescent Robot Contest 2019 Challenge" Dünya Robot Olimpiyatlarında Dünya Üçüncüsü olarak bize büyük bir gurur yaşattılar.

Bayrağımızı Çin’de dalgalandırarak bize bu gururu yaşatan öğrencilerimize, danışman öğretmenimiz Harun İkiz ve emeği geçen herkese teşekkürü bir borç biliyorum.” 

Güncelleme Tarihi: 16 Ağustos 2019, 15:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228