Bu haber kez okundu.

Balıkesir Polisi'nden şevkat eli

Balıkesir İl Emniyet Müdürlüğü, "Umut Yıldızı", "Karesi Umut Işığı", "Simge" ve "Karesi Umut Ateşi" projelerinden sonra, okula gitmeyen çocuk kalmaması için bu kez de ''Şefkat Eli'' adı altında yeni bir proje hazırladı.

Anneler Derneği Balıkesir Şubesini ziyaret eden İl Emniyet Müdürü Ömer Aydın, devamsızlığı olan 500 öğrencinin okula gitmesini sağlamak için Sosyal Hizmetler ve Milli Eğitim müdürlükleriyle birlikte yeni bir projeyi hayata geçireceklerini söyledi. Aydın, bu çocukların durumu hakkında dernekle ortaklaşa çalışmak istediklerini kaydetti. Projeyle il genelinde devamsızlığı bulunan öğrencilere yardımcı olacaklarını da belirtti.

Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan'ın, önümüzdeki günlerde projeyle ilgili açıklama yapacağını dile getiren İl Emniyet Müdürü Aydın, "İlköğretim okullarında kaydı bulunup çeşitli nedenlerle devamsızlığı olan 500 öğrenci saptadık.
Önümüzdeki süreçte Emniyet, Milli Eğitim ve Sosyal Hizmetler uzmanlarından bir ekip oluşturup projeyi yaşama geçireceğiz.
Öncelikle öğrencilerin neden devamsızlık yaptığını, aileden mi yoksa başka sebeplerden mi kaynaklandığını tespit edeceğiz. Projede Anneler Derneği'nin de olmasını istiyoruz.
Alt yapı oluşturuldu, 10 gün içinde Valimiz Sayın Yılmaz Arslan start verecek. Çocuklar bizim her şeyimiz ve geleceğimizdir.
Bu nedenle konunun üzerinde ciddiyetle duruyoruz." dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner195

banner196