Kuvayi Milliye manzaralı Millet Kıraathanesi

Şehrin en havadar semtlerinden biri konumundaki Adnan Menderes Mahallesi'nde, Kuva-yi Milliye Anıt Parkı yanında bulunan Yeldeğirmeni Cafe, Millet Kıraathanesine dönüştürülecek. 

Kuvayi Milliye manzaralı Millet Kıraathanesi

Balıkesir'de, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Millet Kıraathanesi açılıyor.
Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, Adnan Menderes Mahallesinde Fırıntaş A.Ş. tarafından işletilmekte olan Yeldeğirmeni Cafeyi "Millet Kıraathanesi"ne dönüştürecek. 
Millet Kıraathanesi olarak tahsisiyle ilgili kararın bu hafta içerisinde yapılması beklenen Büyükşehir Belediye Meclisinde alınacağı öğrenildi. 
SOSYAL TESİS OLARAK YAPILDI


Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği Daire Başkanlığı tarafından Adnan Menderes Mahallesi’ne inşa edilen Yel Değirmeni Sosyal Tesisleri geçtiğimiz aylarda hizmete alınmıştı. Yeşil alanlar, çok amaçlı salon, çocuk oyun alanı ve kafeteryanın yer aldığı tesisler şu anda Balıkesir'in nezih mekanlarının başında geliyor.
4 MİLYON LİRAYA MAL OLDU
3 bin metrekarelik proje alanı kapsamında inşa edilen tesisin zemin katında 432 metrekarelik kapalı ve 253 metrekarelik açık alan bulunuyor.
397 metrekarelik tesisin birinci katında 73 metrekarelik çok amaçlı salon yer alıyor. 
Peyzaj uygulaması kapsamında tesislerde 128 metrekarelik çocuk oyun, 712 metrekarelik yeşil ve bin 1120 metrekarelik sert zemin uygulaması var..
Tesisler yaklaşık 4 milyon liraya mal oldu. 

 

Güncelleme Tarihi: 28 Ekim 2018, 20:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228