Validen eşine Osmanlı Türkçesi sertifikası

Balıkesir'de Osmanlı Türkçesi Kursunu başarıyla tamamlayan kursiyerler arasındaki First Lady sertifikasını Vali Ersin Yazıcı'nın elinden aldı.

Validen eşine Osmanlı Türkçesi sertifikası
Karesi Tarih Rehberlik ve Eğitim (KATRE) Derneği tarafından açılan Osmanlı Türkçesi kurslarının sertifika töreni Balıkesir Öğretmenevinde yapıldı.

OSMANLICA BİR KÜLTÜRÜN, BİR COĞRAFYANIN VE MEDENİYETİN DİLİDİR
Düzenlenen törende konuşan Vali Ersin Yazıcı, şunları söyledi: 
"Osmanlıca bir kültürün, bir coğrafyanın ve medeniyetin dilidir. Ortak tarihimizdir. Geçmişimizle bağı koparmadan Osmanlıca basma ve yazma eserleri okuyup anlayacak, bunları kültür hayatına kazandıracak bireylerin yetiştirilmesi kültürel mirasımızın nesilden nesile aktarılması için son derece önem arz etmektedir. Bu fikirden hareketle, Osmanlıca kursları halkımızla buluşmaya devam edecektir.

Yapılan bu işin geçmişle gelecek arasında köprü kuracak çok hayırlı bir iş olduğunu düşünüyorum. Kültürel değerlerimizle yabancılaşmamak, tarihimiz ile aramızdaki irtibatın kesilmemesi bakımından Osmanlı Türkçesinin öğrenilmesi önem kazanmaktadır. Dil bir milletin ruhu, özü, hatırası ve hafızasıdır. Bu birikime sahip olmak kişiye ayrı bir değer katar. Ben kursa katılan tüm kursiyerleri kutluyor, başarılarının devamını diliyorum.

OSMANLI TÜRKÇESİ SERTİFİKALARI TÖRENLE DAĞITILDI

Yapılan konuşmaların ardından Osmanlı Türkçesi kursunu tamamlayan kursiyerlere protokol üyeleri tarafından sertifikaları verildi.
Bayan Hanife azıcı da Osmanlı Türkçesi kursunun sertifikasını Vali Ersin Yazıcı'nın elinden aldı.

Düzenlenen programa Vali Ersin Yazıcı ve Bayan Yazıcı, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu ve Bayan Kafaoğlu, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek ve Bayan Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay ve Bayan Kınay, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Yıldız ve Bayan Yıldız, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Lokman Arıcıoğlu, İl Müftü V. Ramazan Topcan, Hayrat Vakfı Balıkesir İl Temsilcisi ve Karesi Tarih Rehberlik ve Eğitim (KATRE) Derneği Başkanı Hüsrev Hakan Kanat, kamu ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile kursiyerler katıldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2018, 18:46

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228