Balıkesir çok yakında havalanacak!

Balıkesir Merkez Hava Limanı Terminal binası inşaatının hız kazanması için Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun bir ziyareti yetti. Bina bu yıl içinde tamamlanacak, THY ve Anadolu Jet'in başlatacağı seferlerle açılışı yapılacak. Kağıt uçak görüntüsündeki çatısı ile özgün bir mimariye sahip bulunan terminal binası Balıkesir’imize layık muhteşem bir eser olacak.

Balıkesir çok yakında havalanacak!
BALIKESİR Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, öncelikli konular arasına aldığı Balıkesir Merkez Hava Limanı terminal binası inşaatının kısa sürede tamamlanması için yaptığı girişimlerden olumlu sonuç aldı. Kafaoğlu, 420 dönüm alan üzerinde başlatılan projenin 2018 yılı içerisinde açılmasının planlandığını müjdeledi.

TERMİNAL BİNASI BİTTİĞİNDE BÖYLE OLACAK
Başkan Kafaoğlu'nun Altıeylül Belediye Başkanı Hasan Avcı, Balıkesir Milletvekilleri Ali Aydınlıoğlu ve Kasım Bostan'la birlikte Ankara'da yaptığı temasların ardından Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürü Funda Ocak, Balıkesir Hava Limanı hakkına açıklamalarda bulundu. 
YÜZDE 62'Sİ TAMAMLANDI
Devlet Hava Meydanları İşletmesi(DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak, 9. Ana Jet Üssü ana girişinin sol tarafındaki alanda yapımı süren Balıkesir Merkez Havalimanı inşaatının bu yıl içerisinde bitirilerek hizmete açılağını bildirdi. 


Ocak, Balıkesir heyetinin ziyareti sonrasında, osyal medya hesabı Twitter’dan çalışmaların hangi aşamada olduğuna ilişkin paylaşımda bulundu. Ocak, terminal inşasının yüzde 62 seviyesine ulaştığını kaydetti. 

BİNAYA KAĞIT UÇAK GÖRÜNTÜSÜ
DHMİ Genel Müdürü Funda Ocak, Balıkesir Merkez Hava Limanıyla ilgili şu bilgileri paylaştı:
"Şu anda projenin inşaat seviyesi %62’ye ulaşmış durumda.  Kağıt uçak görüntüsündeki çatısı ile özgün bir mimariye sahip bulunan terminal binası Balıkesir’imize layık muhteşem bir eser olacak.

BİR MİLYON YOLCU KAPASİTELİ
Yaklaşık 1 milyon yolcu kapasiteli, 6.500 m²’lik yeni terminal binası; 28.800 m²’lik 4 uçak kapasitesine sahip apronu ve her türlü ihtiyaca cevap verebilecek özelliklerle donatılan diğer yapılarıyla havalimanımız, Balıkesir’i bölgenin cazibe merkezi haline getirecek inşallah.

ÇEVRE DÜZENLEMELERİNE BAŞLANDI
2.990 m’ye 45 m ebadındaki pisti, 11.000 m²’lik taksi yolu alanı, 1.180 m² ARFF binası, 1.800 m² garaj binası, 930 m²’lik ısı güç merkezi, 50 m²’lik nizamiye binası, 2.725 m’lik çevre yolu ve 2.600 m’lik çevre tel örgüsü yapımı işleri, proje kapsamında süratle yerine getiriliyor.

BU YIL İÇİRESİNDE BİTECEK
Tamamı Kuruluşumuz tarafından kamulaştırılan 420 dönümlük bir arazi üzerine tesis edilen eseri yıl içinde halkımızın hizmetine sunmak için yaz kış, gece gündüz demeden canla başla çalışan kıymetli arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum."

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2018, 13:48

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228