Balıkesir MÜSİAD konsolos ağırladı

Balıkesir'de Tuncay Yıldız ile yeniden ivme kazanan MÜSIAD, Endenozya Başkonsolosluğu'nun yetkililerini konuk ederek istişarede de bulundu

Balıkesir MÜSİAD konsolos ağırladı
Türkiye ekonomisinin gücünün ve bağımsızlığının ancak yerli ve milli üretim ile mümkün olabileceğini söyleyen MUSİAD Balıkesir Şube Başkanı Tuncay YIldız, devletimizin ve milletimizin bütün unsurları yerli ve milli üretimi desteklemeli ve dünyaya kendi markalarımızı ihraç etmemizin önemini vurguladı.
MÜSİAD’ın yatırım, ticaret ve ihracat seferberliği başlattığını ve bu bağlamda Musiad Genel Merkezi Dış İlişkiler Komisyonun gerçekleştirdiği ve 30 dan fazla ülke konsolosununda hazır bulunduğu toplantıya MUSİAD Balıkesir olarak iştirak edildiğini belirten Tuncay Yıldız, bu toplantıda diğer ülkelerin konsoloslarına Balıkesir ve bölgemiz ile ilgili değerli bilgiler aktarıldığı bilgisini verdi.
Yine bu çalışmalar kapsamında Balıkesir MUSİAD olarak Endonezya Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğundan Başkonsolos Herry SUDRADJAT, Müsteşar Toary WORANG ve Ekonomi Bölümü görevlisi Hasan Hüseyin KOCATÜRK MUSİAD Balıkesir Yönetimini yeni binasında ziyaret etti. MUSİAD Balıkesir’ e yapılan bu ziyarette karşılıklı iş fırsatları değerlendirilmiş ve sıcağı sıcağına hemen ticarete dönebilecek çeşitli teklifler üzerinde durulmuştur. Ayrıca başkan Tuncay Yıldız tarafından yakın bir zamanda Balıkesir MÜSİAD olarak bir heyetin Endenozyadaki iş fırsatlarını değerlendirmek üzere sayın konsolosun misafiri olarak Endenozya ya bir seyahat gerçekleştirileceği bilgisi verilmiştir.
Güncelleme Tarihi: 11 Ekim 2018, 16:14

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228