Cargill’den Balıkesir'e özel Askıda Ekmek Projesi

Balıkesir'de bugünden başlayıp 19 Ekim'e kadar dört gün boyunca her bir çalışanı adına günde birer ekmek dağıtacak!

Cargill’den Balıkesir'e özel Askıda Ekmek Projesi

Dünyanın sorumlu, sürdürülebilir ve güvenli bir şekilde beslenmesine katkı sağlamayı amaçlayan Cargill, her yıl 16 Ekim Dünya Gıda Günü’nde gıda yoksulluğu, gıda güvenliği ve herkesin iyi beslenme ihtiyacının karşılanması için küresel ölçekte etkinlikler düzenliyor. Türkiye’de ise Cargill 16-19 Ekim tarihleri arasında faaliyet gösterdiği bölgelerde her bir çalışanı adına askıya 4 ekmek bırakacak. Proje sonunda yaklaşık 3.000 ekmeğin ihtiyaç sahiplerine dağıtılması bekleniyor.

 

İstanbul - Ataşehir, Bursa - Orhangazi, Balıkesir ve Gebze’de yürütülecek projede dört gün boyunca 600 çalışan için günde birer ekmekten 2.400 ekmek anlaşmalı fırınlarda askıda toplanacak. Firmanın çalışanları adına askıda topladığı ekmeklerin dışında, projeye şirket çalışanları da gönüllü olarak katılabilecek. Proje sonunda toplanan ekmekler fırınlar aracılığında ihtiyaç sahiplerine dağıtılacak.

 

Her yıl gıda yoksulluğu, gıda güvenliği ve herkesin iyi beslenme ihtiyacının karşılanması için dünya çapında farkındalık yaratmak ve insanları bu alanda harekete geçirmek amacıyla 16 Ekim’de çeşitli etkinlikler düzenleniyor. Cargill, bu yıl Dünya Gıda Günü’nde gerçekleştirdiği etkinlikleri ‘ZeroHunger’ teması altında düzenliyor. Dünyayı beslemek, gezegeni korumak ve toplumların refah seviyesini ileriye taşımak için çalışan Cargill, 2030 yılına kadar gıda yoksulluğunu sonlandırmak ve iyi beslenme koşullarını herkes için iyileştirmek hedefine katkıda bulunmaya devam ediyor. Cargill, bu yıl da dünyanın dört bir yanındaki Cargill Yardım Konseyleri ile ‘‘ZeroHunger’ hedefine yardımcı olacak etkinlikler düzenliyor.

 

Güncelleme Tarihi: 19 Ekim 2018, 00:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner222

banner215

banner151

banner206

banner214