Dursunbey'e teşvik yüzleri güldürdü

Balıkesir'in yıllardır ısrarla talep ettiği ancak alamadığı teşvik Dursunbey'le geldi.  Ticaret Odası Başkanı Rahmi Kula, Dursunbey'e yapılacak yatırımların 5. bölge teşviklerinden yararlandırılacağı müjdeledi, "Bu Balıkesir ekonomisine büyük katkı sağlayacak" dedi. 

Dursunbey'e teşvik yüzleri güldürdü

DURSUNBEY Belediye Başkanı Ramazan Bahçavan'ın girişimleriyle ilçede kurulan Organize Sanayi Bölgesi'ne yapılacak yatırımlar 5. bölge teşvikleri kapsamına dahil edildi. Bakanlar Kurulu kararı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girdi. 
Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’ne yatırım yapacak firmalara arsaları neredeyse  ücretsiz tahsis edilecek. 
Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Rahmi Kula, BTO'nun da müteşebbis heyeti üyeleri arasında yer aldığı Dursunbey OSB'nin kalkınmada öncelikli iller arasında 5. bölge teşvikleri kapsamına alınmasından duyduğu mutluluğu dile getirdi. 
Kula,  şunları söyledi: 

ARSA BEDELİNİN YÜZDE 80'İ DEVLETTEN
"Dursunbey OSB’de yatırım yapacak olan yatırımcıların arsa büyüklüğüne göre değişen ve belirli bir işçi sayısını çalıştırmayı taahhüt etmeleri halinde arsa bedelinin % 80’inin teşvik kapsamında yatırımcıya hibe edilecek.
Balıkesir konumu itibarıyla limanlara olan yakınlığı ile lojistik köyü ile son dönemde gerek iç gerekse dış yatırımcıların dikkatle izledikleri ve yatırım kararları aldıkları bir il olmaya devam ediyor.
BÜYÜK TALEP OLACAK
Balıkesir Organize Sanayi Bölgesi’nin yüksek doluluk oranına ulaştığı ve genişleme çalışmaları içinde olduğu, İlimiz sınırları içerinde bulunan diğer Organize Sanayi Bölgelerinin de gelişme sürecinde oldukları düşünüldüğünde bu teşvik ile Dursunbey Organize Sanayi Bölgesi’nin de önümüzdeki dönemde büyük yatırım talebi alacak bir OSB olduğunu düşünüyorum. 
Ayrıca Dursunbey Kütahya karayolunun tamamlanması ile Bölge yatırımcılarının İç Anadolu ve Ankara’daki müşterilerine ürünlerini uygun maliyetlerle göndermeleri sağlanacaktır.” 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2018, 00:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228