Hiç bir etki altında kalmadan bırakıyor

Balıkesir Ticaret Odası Başkanı Fahri Ermişler, yaklaşık 5 yıl önce aldığı görev süresince bir çok yeniliğe imza attıklarını belirttiği toplantıyla Nisan'daki seçimde aday olmayacağını açıkladı. Kararında hiç bir kişi ve gelişmenin etkili olmadığını söyleyen Ermişler, "Bu işi yapacak çok Fahri Ermişler var. Bizde onların koluna gireceğiz, onların elinden tutacağız." diyerek yeni seçilecek başkana bugünden tam destek sözü verdi.

Hiç bir etki altında kalmadan bırakıyor
Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Fahri Ermişler bugün düzenlediği toplantıyla icraatlarını açıkladı,yeni dönem için "ben yokum" dedi. 
Yaklaşık 5 yıldır Ticaret Odası'nı yönettiklerini anımsatan Fahri Ermişler,  Balıkesir’e, Balıkesir ekonomisine  hizmet etmenin gayreti içerisinde olduklarını söyledi.
Yönetimindeki isimlerden bazılarının da ahzır bulunduğu veda toplantısında Fahri Ermişler şunları söyledi: 
"Balıkesir bizim bir tanemiz. Ticaret Odamız 1889 yılında kurulduğundan beri nasıl iyi hizmet ettiyse bundan sonra ki süreçte de hem ekonomik alanda hemde sosyal alanda hizmet etmeye devam edecek. 

BEŞ YILDIR CİDDİ İŞLER GELİŞTİ!
Son 5 senedir Türkiye’deki gelişmelerle Balıkesir’deki gelişmeleri düşündüğünüzde hem ülkemiz hem de şehrimiz ciddi bir süreçten geçti. 
Bu süreçte de biz BTO olarak masanın bir ucundan tutma anlamında elimizden gelen katkıyı Balıkesir’e, ekonomimize sunmaya katmaya çalıştık. 
Bunun için tüm oda komitelerimize üyelerimize, yönetim kurulu ve meclisimize teşekkür ediyorum. 
Bundan sonra ki hizmetlerde de görev alacak arkadaşlara hem destekcileri olacağımızı ifade ederek Balıkesir için yapılacak ne varsa bizde koşturmaya hazırız. "
ERMİŞLER DÖNEMİNİN İCRAATLARI

Ticaret Odası'nın aktif üye sayısını 5 bin 400 olarak açıklayan Ermişler, "Uzun zamandır yapılması gereken sicil temizliğini odamızda gerçekleştirdik." dedi. 
Ermişler, dönemindeki gerçekleşen icraatları şöyle anlattı:
"Balıkesir ekonomisinin büyümesinin hem iç piyasada, hemde yurt dışına açılması noktasında ihracat eksiğimizin tamamlanması noktasında üyelerimize katkıda bulunmak için Yunanistan ve İtalyan konsolosluğu ile yaptığımız iş birliği ve protokolle üyelerimize daha uzun süreli şengen vizesi almakla ilgili yardımcı olduk. Odamızda açılan girişimcilik kursuna şu ana kadar bin 260 yeni girişimci Balıkesir ekonomisine kazandırmak için KOSGEB ile yaptığımız protokol ile bu kursları verdik. 

HEDEFTE A SINIFI ODA VAR
Odamızın kalite ve akreditasyon konusu bizim için önemliydi. 5 yıldızlı oda statüsündeyiz ama puanımız düşüktü. Hemen çalışmalara başladık ve TOBB tarafından yapılan denetimler sonucunda akreditasyon belgemizi C’den B’ye, puanımızda 37’den 52’ye yükselttik. Hedef A sınıfı oda olmak. Tabi ki yapılan çok şey var ama onları burada anlatmak uzun zaman alır. Yönetim kurulumuz zamanında gerçekleştirilen ilkler arasında ücretsiz belge hizmeti, tescilli logo, Balıkesir ekonomi ödülleri, sayısal takograf, vize protokolü, geleneksel iftar, kredi garanti fonu, girişimcilik okulu yer almaktadır.”

Fahri Ermişler, 8 Mayıs 2013'te yapılan ve Oda tarihine en fazla katılımın sağlandığı seçim olarak geçen yarışta görevi Mahmut Yavuz'dan teslim almıştı.

NEDEN ADAY OLMAYACAĞINI AÇIKLADI
Ermişler, görevi alnının akıyla tamamlamak için gün saydığını belirterek, neden aday olmayacağına şu ifadeleriyle açıklık getirdi: 
"Yeni dönemle ilgili açıklamamı aile toplantısında yani meclis toplantımızda yaptım. Önümüzdeki dönemle ilgili BTO komite seçimlerinde aday olmayacağımı ifade ettim. 
Tabi insanlar sebep arıyor bazıları ise işe kulp takmaya çalışıyor. Ben meclis toplantısında da açıkladığım gibi kendi şahsım ile ilgili şeyler işimizin yoğunluğu ailevi sebeplerden dolayı bu kararı aldığımı söyledim. 


Fahri Ermişler ve ekibinin kazandığı seçimlere tahminlerin çok üzerinde katılım olması nedeniyle caddeler trafiğe kapatılmış, oda ve çevresindeki kalabalık miting havası yaratmıştı.

KARARINDA ETKİLİ OLAN YOKMUŞ!
Yoksa beni etkileyecek kurum, kişi benim yapımı çoğu insan bilir benim öğle şeylerden etkilenecek bir şeyim asla olmaz. Tamamen kişisel kararımdır. 
Ama hizmetle ilgili duruyor muyuz?  Yerimizde mi sayacağız?  işte, 'Birşey yapmayacak mısın?' denildiğinde ona da hayır diyorum. 
Balıkesir bize 17 senedir ne görev verdiyse yaptığım gibi bundan sonra da yapacağım. En iyi görev yaptığının en iyisini yapıp daha fazla ihracat yapıp daha fazla vergi ödeyeceğim. 

"ELİMDEN GELENİ YAPTIM"
15 Temmuz’dan sonra hatırlayın ekonomik kriz yaratmak için yerli yabancı düşmanlar ellerinden geleni yaptılar. Biz orada da dik durduk. KGF, Nefes Kredisi, fuar çalışmaları gibi BTO olarak üyelerimiz ve Balıkesir ekonomisi için elimizden geleni yaptık. 
Bundan sonrada elimden geleni yapacağım bu savaş bitmez. Türkiye’nin düşmanı çok, bizim birlik beraberlik süreci içinde olduğumuz sürece bizim önümüze kimse çıkamaz.
"YENİ BAŞKANIN KOLUNA GİRERİZ"

Başkan adayı olmadığım şu anlamada gelmesin: Fahri Ermişler başkanlığı bırakıyor, her şeyi bırakıyor. Öyle bir şey yok. Başkan temsil ettiği için daha ön planda oluyor ama bizim içimizde onlar yüzlerce Fahri Ermişler var.
Benden daha iyisini yapacak hiç şüpheniz olmasın çok arkadaşımız var. Bizde onların koluna gireceğiz, onların elinden tutacağız. Tecrübemizi bilgimizi neyimiz varsa Balıkesir adına aktaracağız. Çıtayı daha da yukarı getireceğiz. 
"DÜŞÜNCESİ BALIKESİR OLAN GELİRSE..."
Yapılan çalışma ve hizmetler gördünüz, yeni gelen yönetim ve meclis bundan daha iyisini yapacak bundan benim bir gram şüphem yok. 
Her işte niyet önemli, düşüncesi Balıkesir olan insanlar kurumların başına geldiği sürece hem kurumları hem Balıkesir’i kimse tutamaz. 
Benimle çalışıp bana sabreden, bana destek veren bütün meclis ve komite üyelerimize başarılı bu 5 yılda yaptığımız her şeyde bize destek olan herkese teşekkür ediyorum. Nisan ayında burada yeni seçimler gerçekleşecek. Yeni seçilecek meclis ve yönetimin Allah yar ve yardımcıları olsun bizde her zaman 7/24 yardımcı olacağımıza söz veriyorum.” 
Güncelleme Tarihi: 12 Mart 2018, 22:43

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner222

banner215

banner151

banner206

banner214