Valilik ve Kaymakamlıkta çalıştırılacak

Balıkesir Valiliği, İlçe Kaymakamlıklarıyla İl ve İlçe nüfus birimlerinin de aralarında bulunduğu kurumlarda istihdam edilmek üzere toplam bin 117 adet sözleşmeli “Büro Personeli” pozisyonlarına sözlü sınavla personel alınacağı duyuruldu. Balıkesir'de istihdam edilecek personeli belirleyecek sözlü sınav İzmir'de yapılacak. İşte başvuru koşulları ve eleman alımı yapılacak iller.

Valilik ve Kaymakamlıkta çalıştırılacak

İçişleri Bakanlığı , resmi nternet sitesinden duyurduğu ilanla bin 117 personel alacağını duyurdu. 
Duyuruda, "657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4'üncü maddesinin (B) fıkrasına göre 06/06/1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar ile Ek ve Değişiklikleri çerçevesinde Bakanlığımız taşra teşkilatı Valilik, Kaymakamlık, İl ve İlçe nüfus birimlerinde istihdam edilmek üzere aşağıdaki toplam bin 117 adet sözleşmeli "Büro Personeli" pozisyonlarına personel alımı yapılacaktır" denildi.

GİRİŞ SINAVINA BAŞVURU ŞARTLARI
1-657 sayılı Devlet Memurları Kanununun değişik 48 inci maddesinin (A) bendinde belirtilen nitelikleri taşımak,
2-En az ön lisans mezunu olmak,
3-1 Ocak 2018 tarihi itibarıyla 35 yaşını doldurmamış olmak, (01.01.1983 ve daha sonraki tarihlerde doğanlar)
4-ÖSYM tarafından 2016 yılında yapılan Kamu Personel Seçme Sınavı (B) Grubundan; Lisans mezunları için KPSSP(3), Ön lisans mezunları için KPSSP(93) puan türünden en az 60 ve üzerinde KPSS puanı almış olmak kaydıyla başvuruda bulunanlardan, KPSS puan türü esas alınmak suretiyle yapılacak olan başarı puan sıralamasına göre ilan edilen pozisyon sayısının 5 katı adayın içerisinde bulunmak.
5-Kamu kurum ve kuruluşlarında 4/B Sözleşmeli Büro Personeli pozisyonunda tam zamanlı olarak görev yapmakta iken sözleşmesi feshedilen adayların başvuru tarihi itibarıyla bir yıllık bekleme süresini tamamlamış olmaları gerekmektedir. (Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar'ın Ek-1 inci maddesinin dördüncü fıkrasının (a), (b) ve (c) bentlerine göre sözleşmesini tek taraflı fesheden adaylar hariç olmak üzere)

BAŞVURU KOŞULLARI ve SINAV TARİHİ.pdf 

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2018, 01:22

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228