YAVUZ 'POLEMİĞE GİRMEM' DEDİ

Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Mahmut Yavuz, oda başkanlığına tekrar aday olduğunu açıklarken, rakipleri için konuşmaktan kaçındı

YAVUZ 'POLEMİĞE GİRMEM' DEDİ

 Balıkesir Ticaret Odası (BTO) Başkanı Mahmut Yavuz, oda başkanlığına tekrar aday olduğunu açıkladı. BTO Başkanı Mahmut Yavuz, Mayıs-Haziran aralığına ertelenen oda seçimleriyle ilgili daha önce başladıkları hazırlıkların devam ettiğini, yönetim kurulu başkanlığına bu dönem için yeniden aday olduğunu bildirdi. Geçtiğimiz günlerde Balıkesir'deki oda seçimleriyle ilgili yaşanan süreci değerlendiren BTO Başkanı Mahmut Yavuz, 'Değişim Platformu' isimli bir oluşum ve bu oluşumun BTO başkanlığına aday göstermesiyle ilgili polemiğe girmeyeceğini söyledi.

Adaylığın her üyenin en doğal hakkı olduğunun altını çizen Mahmut Yavuz, seçimlerin siyasetin gölgesinden uzak tutulması gerektiğini, bu konuda bir parti ayrımı içerisinde de olmadıklarını, ancak oluşum adına yapılan açıklamalarda siyaset yapıldığını, bu oluşumda tek bir partiden isimlerin bir araya gelmesinin ise dikkat çekici olduğunu belirtti.

Bu hususta herkesin hassasiyet göstermesi gerektiğini kaydeden Yavuz, "Yapılacak seçimlerde Balıkesir Ticadet Odası başkanlığına yeniden aday olacak mısınız?" sorusuna ise, "Evet yeniden adayım, üyelerimizle istişarelerde bulunuyoruz. Görüşmelerimiz, çalışmalarımız devam ediyor" diye konuştu.

BTO Başkanı Mahmut Yavuz, önümüzdeki günlerde bir basın toplantısı düzenleyerek seçimde başkan adaylığını kamuoyuna açıklayacağını sözlerine ekledi.

ODALAR GENEL KURUL TARİHİ

İÇİN SEÇİM KURULUNU BEKLİYOR

Balıkesir'de, Sanayi ve Ticaret Odaları, genel kurul yapacakları tarih için Seçim Kurulunun vereceği kararı bekliyor. BTO'nun seçimli genel kurulunda Balıkesir Değişim Platformundan Fahri Ermişler'in de BTO Başkanlığına aday olduğu kamuoyuna duyurulmuştu. Aynı şekilde, Balıkesir Sanayi Odası'nın (BSO) seçimlerinde de yine Balıkesir Değişim Platformu tarafından genç işadamı İsmail Uğur'un BSO başkanlığına aday olduğu açıklanmıştı. BSO'da ise şu ana kadar resmen adaylığı açıklanan İsmail Uğur'dan başka isim yok. Ancak, BSO Meclis Başkanı ünlü işadamı Rona Yırcalı'nın da BSO başkanlığına aday olması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 04 Kasım 2018, 16:34

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228