Ayvalık Çiçek Adası'na bu kez Çinliler talipmiş!

AYVALIK'TAKİ ÇİÇEK ADASI 10 YILDIR AYNI ATEŞTE PİŞİRİLİP  SATIŞA ÇIKARILIYOR! 105 MİLYON LİRA İSTENDİĞİ İLERİ SÜRÜLEN ADA'YA BE KEZ DE ÇİNLİLERİ TALİP YAPTILAR!

Ayvalık Çiçek Adası'na bu kez Çinliler talipmiş!

AYVALIK Çiçek Adası'nın satışının yeniden gündeme getirildiği haberler reyting yaptı..

Adaya Kuveyt, Çin, Katar ve Suudi Arabistan'tan talipli olduğunun belirtildiği haberlere 'eyvah vatan elden gidiyor' diye tepki gösteren de var, "değerlendirilip turizme kazandırılsın' diyen de...

Mübadele zamanında Katrinli, Katerin ve Hatırlı ailelerine verilen Ayvalık'ın 24 Adası'ndan biri olan Çiçek Adası, 10 yıldan bu yana satışıyla gündeme geliyor.

Hissedarlar arasında adanın satılmasını isteyenler olduğu gibi, ailede kalmasını arzu edenler de var.

Çiçek Adasının üzerinde 2 bin ağaç zeytin, 3 bin adet çam ve muhtelif meyve ağacı var. Ayrıca su kaynağı, iskele ve eski yapı yer alıyor.

Birinci derece doğal sit alanı olması nedeniyle alanın çivi çakamayacağı Çiçek Adası, tapu kayıtlarında268 bin metrekare olarak yer alıyor.

Hissedarlardan Şerif Ali Hatırlı, dha Balıkesir muhabirine yaptığı açıklamada "Bu ada mübadele zamanında Selanik'teki mallarımız karşılığında bizlere verilmiş. Şu an 18 hissedarı var. Henüz satış konusunda tam bir karar verilmedi" görüşünü paylaştı.

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2019, 15:27

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228