Burhaniye'yi uçuracak konut projesi!

Balıkesir Burhaniye'de belediye müteahhitliğe soyundu. Belediye Başkanı Necdet Uysal, dev konut projesi hakkında bilgi verdi. Şu anda yapımı devam eden 18 dairenin ardından 300 konutun daha inşa edileceğini müjdeledi.

Burhaniye'yi uçuracak konut projesi!

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal, belediye bünyesinde yapımı devam eden ve planlanan sosyal konut ve konut projeleri hakkında basın mensuplarına bilgi verdi.

Ahmet Akın Kültür Merkezi'nde yapılan toplantıya, basın mensuplarının yoğun ilgi gösterdiği gözlendi. Toplantıda Ahmet Akın Kültür Merkezi arkasında planlanan 40 dairelik proje, Eğitimciler Sitesi yanında planlanan 60 dairelik proje, Merkez Pazar yeri içinde yapımına devam edilen 6 dükkan ve 18 dairelik proje, 8 katlık 26 bin 745 metre kare toplam inşaat alanına sahip Şarköy Toplu Konutprojeleri hakkında bilgiler verildi. Toplantıda ayrıca Burhaniye ilçesinde yapmayı hedeflediği yaklaşık lüks konutlar hakkında bilgilendirme yapıldı.

3 KONUT ALANI VAR

Burhaniye Belediye Başkanı Necdet Uysal “Burhaniye olarak bir takım projeleri ortaya çıkardık. Plan Proje Müdürlüğümüz, imar ile ilgili bir takım çalışmalar yaptı. Şu anda planlama aşamasında olan 3 tane konut alanı ve birde devam eden bir inşaatımız var. Bunları belediye olarak planladık ve inşaatı devam etmekte. Bu konut projeleri hakkında halkımızı bilgilendirmek için bu toplantıyı düzenledik. Geldiğiniz için teşekkür ediyorum.”

6 DÜKKAN 18 DAİRE

Uysal, sözlerine şöyle devam etti:
“Belediye olarak düz arsa satışı konusuna çok sıcak bakmadığımızı daha önceden beri söylüyoruz. Özel hayatımda mesleğim müteahhitlik yapmak aynı zamanda. Dolayısı ile bu arsalarımızın üzerine proje çizerek konuttur, ticarettir projelendirerek halkımıza satmayı ve belediyemize gelir elde etmeyi düşündük.
Pazar yerinde bulunan bir arsamızda 6 dükkan ile 18 daire şu anda yapıyoruz. Bunların meclisimizden satış yetkilerini aldık. Bu inşaat devam ediyor. Belli bir yere geldiği zaman satışa sunacağız. Örnek birşeyler çıksın istiyoruz.

Bunun yanında planlama aşamasında ve meclisimizin gündeminde olan yapımı devam eden Devlet Hastanemizin bölgesine çok yakın bir yerde 35 bin 573 metre karelik bir alanda sosyal konut lejantlı bir proje yaptık. Bunu Perşembe günü belediyemizin imar komisyonunda görüşülüyor. Belediyemizin gündemine gelecek. Bu konuyu meclisimizde görüşeceğiz. Bu projede 300 daire 26 bin metre kare inşaat alanı var. Burada 260 daire ile 300 daire arasında bir konut planlıyoruz. Bu sosyal amaçlı bir proje olacak. Daha alt gelir gruplarına yönelik olarak planlıyoruz ”dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 13 Eylül 2018, 16:18

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228