Yeni Karesi'de 505 konutun teslimi için geri sayım

BALTOK Yeni Karesi konutlarının taahhüt edilen sürede teslim edileceğini açıklarken, beş yeni proje müjdesi verdi. Kirli çevrelerce maksatlı olarak yürütülen kampanya sahipleriyle hukuki yollarla hesap sorulacağını kaydedildi. 

Yeni Karesi'de 505 konutun teslimi için geri sayım

KAFAOĞLU'nun YÜZÜNÜ KARA ÇIKARMADI

Balıkesir ve iş dünyasında dürüst ve el attığı her işi lâyıkıyla tamamlayan biri olarak bilinen Mustafa Bahçeci, yönetimini üstlendiği Baltok'u da "adam" etti. Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu'nun yüzünü kara çıkarmadı. 

YENİ BİR MÜJDE VERDİ

Bahçeci, Yeni Karesi'de 1. etap konutlardan 505'inin bitme aşamasında olduğunu müjdelerken, beş yeni projenin müjdesini verdi. Eski Kepsut Yolu, Gaziosmanpaşa  ve TOKİ yakınındaki alanlara uygulanacak projelerle ilgili detaylı açıklamayı Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu yapacak.

KARALAMA KAMPANYASI TUTMADI

Bazı çevrelerin BALTOK ve Yeni Karesi konutlarıyla ilgili karalama kampanyası ters tepti. BALTOK Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Bahçeci, yüklenici firmaya herhangi bir borçlarının bulunmadığını belirterek, konutların taahhüt edilen sürede teslim edileceğini açıkladı. 

HUKUKİ MÜCADELE

BALTOK Başkanı Bahçeci, kirli kampanyayı yürütenler hukuki yollardan mücadele edileceğini ifade ederek; "Balıkesir’e değer katmak amacıyla çıktığımız yolda, bir takım kirli çevrelerce şirketimiz hakkında, maksatlı olarak yürütülen karalama ve itibarsızlaştırma çalışmalarını üzüntüyle izlediğimizi ve sonuna kadar hukuki takipçisi olacağız."

BALTOK'TAN YAPILAN AÇIKLAMA ŞÖYLE:

Şirketimiz BALTOK A.Ş. (Balıkesir Toplu Konut A.Ş.) tarafından şehrimize kazandırılmakta olan ve inşası devam eden Balıkesir’in en büyük toplu konut projesi YENİ KARESİ inşaatlarımızda, satış aşamasında olan 10 Blok 505 Daireden oluşan 1.Etap çalışmaları büyük ölçüde tamamlanmıştır.

TAŞYAPI 2. ETAPTAN ÇEKİLDİ!

Projemiz yüklenicisi TAŞYAPI TAAHHÜT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ’nin çeşitli mali sorunları nedeniyle, projesi hazır ve ruhsatı alınmış ancak satışına henüz başlamadığımız 14 blok 800 dairelik 2.Etap inşaatlarına başlayamayacağını şirketimize bildirmiş ve sözleşmenin feshini talep etmiştir. Yüklenici firmanın fesih talebi değerlendirilmektedir.

BORCUMUZ YOK

Özellikle belirtmek isteriz ki; Yüklenici Firmaya, taraflar arasındaki sözleşmeye göre, bugüne kadarki inşaat ve imalat bedellerinin tümü ödenmiş olup BALTOK A.Ş.’nin Yüklenici Firmaya hiçbir borcu bulunmamaktadır.

İŞE KESİNTİSİZ DEVAM

Satış faaliyetleri devam eden, 1.Etap 10 Blok 505 Adet Dairenin dış cephe, iç duvar, pencere doğrama ve iç sıva imalatları büyük ölçüde tamamlanmış olup kalan eksik imalatlarına fesih işlemlerini müteakip, yerel firmalar ve BALTOK A.Ş. tarafından ara verilmeden kesintisiz devam edilecektir.

SÖZ VERİLEN TARİHTE TESLİM

Saygıdeğer müşterilerimize hiçbir aksaklığa ve gecikmeye mahal vermeden taahhüt edilen sürede ve eksiksiz olarak dairelerinin kendilerine teslim edilmesi sağlanacaktır.

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin sermayesiyle kurulan ve faaliyetlerine devam eden BALTOK A.Ş.’nin sahip olduğu menkul ve gayrimenkullerinin üzerinde hiçbir kurum ve kuruluşa ait banka ipoteği yoktur.

BEŞ YENİ PROJE MÜJDESİ

Tamamen Balıkesir Büyükşehir Belediyesi güvencesinde faaliyetlerine devam eden şirketimizin bundan sonraki diğer projeleri olan İNŞAATÇILAR ÇARŞISI, AKADEMİK ODALAR, AVLULU EVLER, YENİ KARESİ 2.ETAP ve Gazi Osman Paşa Mahallesi’nde yapılması planlanan SOSYAL KONUT projelerimizin, proje ve ruhsat çalışmaları şirketimiz bünyesinde özenle devam etmekte olup; 2019 yılı başlarında tüm bu projelere de başlanılması planlanmaktadır. Projelerimiz kısa bir zaman içerisinde, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Zekai KAFAOĞLU’nun katılımıyla düzenleyeceğimiz tanıtım toplantısı ile tanıtılacaktır.

KİRLİ ÇEVRELERLE MÜCADELE

Balıkesir’e değer katmak amacıyla çıktığımız yolda, bir takım kirli çevrelerce şirketimiz hakkında, maksatlı olarak yürütülen karalama ve itibarsızlaştırma çalışmalarını üzüntüyle izlediğimizi ve sonuna kadar hukuki takipçisi olacağımızı siz saygıdeğer kamuoyuna bildiririz.


Saygılarımızla.
BALTOK A.Ş. YÖNETİM KURULU

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2018, 14:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228