Balıkesir'de FETÖ yapılanmasına büyük operasyon

Balıkesir'de tekrar bir yapılanmaya girerek FETÖ adına faaliyet yürütmeye çalıştıklarını tespit eden Polis, 4 ilde eş zamanlı operasyon yaptı, 73 şüpheli gözaltına alındı.

Balıkesir'de FETÖ yapılanmasına büyük operasyon

Balıkesir'de FETÖ/PDY'ye yönelik operasyonlar kapsamında daha önce tutuklanıp tahliye edilenlerle firardaki örgüt üyelerinin yeniden yapılanmaya çalıştığını belirleyen güvenlik güçleri, 4 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleştirerek 76 kişiyi gözaltına aldı.
Operasyonla ilgili şu bilgi verildi: 

FETÖCÜLERE YAKIN TAKİP
15 Temmuz darbe girişimi sonrası FETÖ'ye yönelik ülke genelinde yapılan tasfiye ve tutuklamaların ardından ilimizde faaliyetlerine devam etmeye çalışan örgütün AKTİF YAPILANMASINA yönelik CMK 135. ve 140. maddeler kapsamında yapılan teknik çalışmalar neticesinde gerçekleştirilen (2) ayrı operasyonda İl Yapılanması (İl sorumlusu, il bayan sorumlusu, mütevelli grupları), Erkek ED (Eğitim Danışmanlığı) Yapılanması, Bayan ED Yapılanması, Birim Yapılanması deşifre edilmiş, bu operasyonlarda yakalanan (131) şüpheliden (77)'si tutuklanmıştır.
Yapılan operasyonların ardından geçmiş tarihlerde tutuklanıp daha sonra tahliye olmuş veya halen firarda olan örgüt üyelerinin ilimizde tekrar bir yapılanmaya girerek örgüt adına faaliyet yürütmeye çalıştıkları tespit edilmiş, şüpheliler hakkında planlı operasyon başlatılarak fiziki ve teknik takip çalışmaları yapılmıştır.

İŞTE FAALİYETLERİNDEN BAZILARI
 Yapılan çalışmalar neticesinde;
♦ Örgütün ilimize yeni bir il sorumlusu görevlendirdiği,
♦Bandırma bölgesine ve Edremit bölgesine de birer örgüt üyesinin sorumlu olarak görevlendirildiği,
♦Sorumlu örgüt üyelerinin zaman zaman bir araya gelerek örgütsel toplantılar yaptıkları,
♦Örgütün içinde bulunduğu zor durum sebebiyle örgüt mensuplarını motive edici çalışmalar içerisinde oldukları ve örgüt içerisinde aktif görev almalarını sağladıkları,
♦Örgüt içi alınması gereken tedbirlerle ilgili telkinlerde bulundukları,
♦Örgüt mensubu tutuklu ailelerine maddi destek sağladıkları,
♦Kendi adlarına kayıtlı GSM hatları haricinde yabancı uyruklu şahıslar adına kayıtlı ikinci bir hat kullandıkları,
♦Bu hatların toplu bir şekilde bir örgüt mensubu tarafından getirilerek diğer sorumlu örgüt mensuplarına dağıtıldığı,
♦Bu GSM hatlarını sadece örgütsel buluşmalara gittiklerinde kullandıkları,
♦Firari örgüt üyelerine saklanmaları için yer temin ettikleri tespit edilmiştir.

85 ADRESE EŞ ZAMANLI OPERASYON
Yapılan tüm bu tespitler ışığında örgüt adına halen faaliyet yürüttükleri tespit edilen, ayrıca firari durumda olup örgüt evlerinde saklandıkları tespit edilen, aralarında güncel il sorumlusu, ilçe sorumluları, güncel sohbet grubu üyeleri, örgüt üyelerine maddi destek sağlayan esnaflar, firari durumdaki örgüte müzahir dershaneler genel müdürü, ihraç binbaşı ve komiserlerin de bulunduğu (78) şüpheliye ait (85) adreste Balıkesir merkezli (4) ilde (İzmir, Ankara, Çanakkale) bu sabah eş zamanlı operasyon düzenlenmiştir

76 ŞAHIS GÖZALTINA ALINDI
Balıkesir merkezli (4) ilde (İzmir, Ankara, Çanakkale) 26.02.2019 günü bu sabah eş zamanlı düzenlenen FETÖ operasyonunda şu ana kadar 78 şüpheliden 76'sı gözaltına alınmıştır. Firari 2 şahıs için yakalama çalışmaları devam etmektedir.
İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerince yapılan bu operasyonlar hakkında ilerleyen zamanlarda da bilgi verilecektir.
Kamuoyuna saygı ile duyurulur.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 21:09

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228