Balıkesir ve ilçeleri için acil koduyla uyarı

Tropik fırtına yaklaşıyor. Meteoroloji kasırga ve şiddetli yağış için acil kodlu uyarı yaptı. Balıkesir vatandaşlar ve kurumlar alarm pozisyonu aldı.

Balıkesir ve ilçeleri için acil koduyla uyarı

Tropik fırtına yaklaşırken Meteoroloji son dakika uyarısı yaptı.
Acil koduyla yayınlanan açıklamada Ege'de 120 km hıza ulaşabilecek olan fırtına için vatandaşlar uyarıldı.
Marmara ve Batı Karadeniz için de fırtına ve aşırı yağış uyarısı verildi. Bölgede yağışlar metrekareye 100 kg gibi aşırı oranlara ulaşabilecek. İşte Meteoroloji'nin acil koduyla yayınladığı son dakika uyarıları...
Meteorolojiden yapılan uyarı şöyle:

Yapılan son değerlendirmelere göre; Orta Akdeniz üzerinde oluşan tropik fırtınanın, 30.09.2018 Pazar günü ülkemizin batı kesimlerini etkilemesi bekleniyor.
Bu sistemle birlikte Ege’nin batısında (İzmir, Muğla, Aydın ve Manisa), Marmara’nın batısında (Çanakkale, Balıkesir, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne’nin güneyi ile batı kesimleri başta olmak üzere İstanbul’da) yerel olarak çok kuvvetli ve şiddetli (50-100 kg/m2) , Çanakkale ve Muğla ile İzmir ve Balıkesir’in batı kesimlerinde yer yer aşırı (100 kg/m2 üzeri) sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiğinden sel, su baskını, yıldırım, hortum , ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.
Tropik fırtınanın yön şiddet ve etkileyeceği alan konusundaki olası değişiklikler Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün güncel tahmin ve uyarılarından takip edilmelidir.

Başlama-Bitiş Zamanı

30.09.2018 01:00-01.10.2018 09:00

Hadisenin Şiddeti

Aşırı Yağış

Oluşması Muhtemel Riskler

Sel - Su Baskını - Yıldırım - Ulaşımda Aksamlar

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2018, 21:45

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228