Balıkesir'deki vahşetin celladı hesap verecek

Balıkesir'de öldürüldükten sonra cesetleri define çukurlarında bulunan 4 kişinin katilleri 9 ay sonra hakim karşısına çıkıyor. Dava, canilerin güvenliğini korumak için Balıkesir'de değil, Trabzon'da görülecek.

Balıkesir'deki vahşetin celladı hesap verecek

Balıkesir'de 4 kişinin öldürülerek çukura gömülmesi olayına karıştıkları öne sürülen sanıklar, güvenlik gerekçesiyle Trabzon'da yargılanacak.

Alınan bilgiye göre, Serkan Özmen ile arkadaşları Samet Erkutoğlu ve Ercan Altuntaş'ın Balıkesir'de 9 Ocakta kaybolduktan sonra başlarından silahla vurulup dağlık arazideki çukurlara gömülmesi ve yine aynı ilde 5 Ocakta kaybolduktan sonra çukura gömülü olarak başından vurulmuş halde bulunan Mehmet Durna'nın öldürülmesi olayına karışan kişiler hakkındaki soruşturma tamamlandı. Soruşturmanın ardından sanıklar hakkında dava açıldı.

Olaya karışan sanıklar, güvenlik gerekçesiyle Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi yerine Trabzon 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yargılanacak. Sanıkların yargılanmasına önümüzdeki günlerde başlanacak.

- OLAYIN GEÇMİŞİ-

Balıkesir 2. Gündoğan Mahallesi'nde, 28 Aralık 2009'da, Ahmet G. ile Mehmet Durna'nın işlettiği kahvehane kurşunlanmış, kurşunlama olayını gerçekleştirdiği ileri sürülen ve 'Çarli Mehmet' olarak bilinen Mehmet Erhan Ç'nin zorla kaçırılarak, dövüldüğü iddia edilmişti.

Bu olay sonrası 5 Ocakta Mehmet Durna, 9 Ocakta da Serkan Özmen (30) ile ev arkadaşları Ercan Altuntaş (20) ve Samet Erkutoğlu (17) ortadan kaybolmuştu.

Olaylara ilişkin araştırma başlatan polis, 25 gün sonra Ertuğrul köyündeki dağlık arazide yaptığı araştırmada, kahvehane işletmecisi Durna ile Özmen'i aynı çukurda, Altuntaş ile Erkutoğlu'nu da aynı bölgedeki farklı çukurlarda başlarından silahla vurularak öldürülmüş olarak bulmuştu.

Olaya ilişkin gözaltına alınan 7 kişiden 'Çarli Mehmet' olarak bilinen Mehmet Erhan Ç, Mustafa İ, Serkan F, Kamil D. ve Fedri D. mahkemece tutuklanmış, Ziya Y. ile Arif Ç. ise tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228