BAŞSAVCI İLE 'JET HAKİM' GİDİYOR

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 2013 yılı adli ve idari yargı ana kararnameleri yayımlandı.

BAŞSAVCI İLE 'JET HAKİM' GİDİYOR

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSYK), 2013 yılı adli ve idari yargı ana kararnameleri yayımlandı. Kararnameye bin 923 adli, 148 idari hakim ve savcının görev yerini değiştirdi. Kararnameye göre Balıkesir'de görev yapan bazı hakim ve savcının da atamaları gerçekleşti.

HATİPOĞLU GİDİYOR,

SÜZER GELİYOR

Balıkesir Cumhuriyet Başsavcısı Selami Hatipoğlu, İstanbul Büyükçekmece Cumhuriyet Savcılığı görevine atanırken, Amasya Cumhuriyet Başsavcısı Feridun Süzer Balıkesir Cumhuriyet Başsavcılığı görevine atandı.

Diğer yandan baktığı davaları kısa sürede sonuçlandırması nedeniyle 'Jet Hakim' olarak anılan Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Hacı İbrahim Gözükara ise İstanbul Hakimliğine atandı.

BALIKESİR'DEN GİDENLER

HSYK adli ve idari yargı ana kararnamesine göre Balıkesir'de görev yapan Cumhuriyet Savcısı Vural İrtem Uşak Cumhuriyet Savcılığına, Cumhuriyet Savcısı Halil İbrahim Başer ile Metin Demirtaş, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Savcılığına, Hikmet Pak İstanbul Cumhuriyet Savcılığına, Balıkesir Hakimi Gül Pak, İstanbul Hakimliğine, Balıkesir Hakimi Yaşar Yılmaz Yıldırıcı ise Bursa Hakimliğine atandı.

BALIKESİR'E GELENLER

Kararnameye göre Aydın Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Kemal Yılmaz, Balıkesir Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığına, Gaziantep Cumhuriyet Savcısı Kemal Deniz, Balıkesir Cumhuriyet Savcılığına, Amasya Hakimi Hicran Süzer, Balıkesir Hakimliğine, Diyarbakır Hakimi Yemliha Karakoç, Balıkesir Hakimliğine, Şanlıurfa Cumhuriyet Savcısı Gürkan Işık, Balıkesir Cumhuriyet Savcılığına, Alanya Cumhuriyet Savcısı Bülent Aksoy, Balıkesir Cumhuriyet Savcılığına, Ankara İdare Mahkemesi Üyesi Hasan Akgedik, Balıkesir İdare Mahkemesi Üyeliğine ve İstanbul Vergi Mahkemesi Üyesi Ersin Eryılmaz Balıkesir Vergi Mahkemesi Üyeliği görevine atandı. 

Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2013, 11:20

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228