Belediye başkanı kansere yenik düştü

Balıkesir'in Marmara ilçesine bağlı Saraylar Belde Belediye Başkanı Güner Yavuz, kansere yenildi.

Belediye başkanı kansere yenik düştü
Balıkesir'in Marmara ilçesine bağlı Saraylar Belde Belediye Başkanı Güner Yavuz (52) hayatını kaybetti. Yaklaşık iki yıldır kanser tedavisi gören Yavuz, İstanbul Göztepe'deki Medikal Park Hastanesi'nde vefat etti. Beldede eğitime yaptığı katkılar nedeniyle halkın sevgisini kazanan Yavuz'un vefatı belde halkını üzüntüye boğdu.
İki dönemdir AK Parti'den belediye başkanlığı görevini yürüten Güner Yavuz'un Saraylar Merkez Camii'nde kılınan cenaze namazının ardından Saraylar Mezarlığı'nda dualar eşliğinde toprağa verildi. Cenaze törenine yüzlerce vaandaş katılarak Yavuz'a karşı son görevlerini yerine getirdi.
Başkan Yavuz'un desteği ile geçtiğimiz şubat ayında beldede ilk desrhane açılmıştı. Açılan dershane sayesinde ada halkı çocuklarını yatılı olarak çevre ilçelerdeki dershanelere göndermekten kurtulmuştu.
Ankara Eğitim Enstitüsü mezunu olan Yavuz, mermer işiyle uğraşıyordu. Evli olan Yavuz, iki çocuk babasıydı. Yavuz, 1958 yılında
Balıkesir'in ada ilçesi olan Marmara'ya bağlı Saraylar beldesinde doğdu. İlk ve ortaokulu Marmara Adası'nda, liseyi ise İstanbul Pertevniyal Lisesi'nde, tamamladı. Üniversiteyi Ankara Eğitim Enstitüsü'nde bitirdi. Dede mesleği olan mermerciliğe 1976 yılında ücretli olarak başladı. 1978 yılında Üntaş Mermer adı altında ilk fabrikasını İstanbul'da kurdu. Daha sonra 1992 yılında Etimer Madencilik'i kurarak ülkenin farklı bölgelerinde mermer ocağı işletti. Evli iki çocuk babası olan Yavuz, ticaret hayatının yanında iki dönem İstanbul Mermerciler Derneği Başkanlığı görevini yürüttü.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228