Bizim Balıkesir Barosu Adli Yıl Açılış davetini reddetti

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu'nun katılacağını açıkladığı Cumhurbaşkanlığı Külliyesindeki Adli yıl açılış töreni için Balıkesir Barosu da kararını verdi.

Bizim Balıkesir Barosu Adli Yıl Açılış davetini reddetti

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde 2 Eylül'de gerçekleştirilecek Adli yıl açılış töreni için 41 baro Yargıtay tarafından yapılan davete icabet etmeyeceğini açıkladı.

Yargıtay'ın Balıkesirli Başkanı İsmail Rüştü Cirit ile Türkiye Barolan Birliği Başkanı Metin Feyizoğlu'nun açılışında konuşacağı tören davetini reddeden isimler arasında Balıkesir Barosu Başkanı Erol Kayabay da yer aldı. w

DAVETİ RET EDENLER

İşte Adli Yıl Açiliş Törenine katılmayacağını açıklayan barolar

Adana, Adıyaman, Aksaray, Amasya, Ankara, Antalya, Artvin, Aydın, Balıkesir, Bilecik, Bingöl, Bitlis, Bolu, Bursa, Çanakkale, Denizli, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, Hatay, Iğdır, Isparta, İstanbul, İzmir, Kırklareli, Kocaeli, Kütahya, Malatya, Manisa, Mersin, Muş, Muğla, Ordu, Sinop, Şanlıurfa, Tekirdağ, Tunceli, Trabzon, Van, Yalova, Zonguldak.

TÜRKİYE BAROLAR BİRLİĞİ BAŞKANI KATILACAK

İşte o açıklama:

"Yargıtay Başkanlığı’nın Adli Yıl Töreni’ne Türkiye Barolar Birliği Başkanı’nı davet etmesi üzerine konu Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu’nda tüm yönleriyle görüşülmüştür.  
Türkiye Barolar Birliği Yönetim Kurulu törene katılım sağlanmasına karar vermiştir. 
Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu törene katılacak ve eskiden beri gelen geleneğin devamı olarak Yargıtay Başkanı Sayın İsmail Rüştü Cirit ile birlikte Adli Yıl açış konuşmasını yapacaktır. 
Meslektaşlarımızın ve milletimizin beklentisi sorunlarımızın konuşarak çözülmesidir. Bizim de sorunları konuşarak, iletişim kurarak hep birlikte çözebileceğimize inancımız tamdır. "


 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2019, 17:49

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner151