Bu gece Milli İrade Meydanındayız

Türkiye, Cumhuriyet ve demokrasi tarihine kara bir gün olarak geçen 15 Temmuz hain darbe girişiminin ikinci yıldönümünde yaşananlar unutulmadı. Türkün olduğu her yerde milletimiz yine sokaklara çıktı, şehitlerimize rahmet okudu, gazilerimizi saygıyla andı. Balıkesir'de, iki gündür devam eden etkinlikler bugün Şehitlik ziyaretiyle başladı. Final Milli İrade Meydanı'nda yapılacak ve sabah namazının kılınmasıyla son bulacak

DEVLETİMİZİN VE MİLLETİMİZİN VARLIĞI İLELEBET AYAKTA KALACAKTIR

15 Temmuz Şehitlerini Anma Programı Balıkesir Şehitliğinde başladı.

Vali Ersin Yazıcı, kent protokolü ve şehit aileleri, 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı kapsamında Şehitlikte dua ederek, şehit mezarlarına karanfil bıraktı.

Şehitlik özel defterinin imzalanması ve Şehitlik önünde dua okunmasıyla başlayan programda, Vali Yazıcı ve törene katılanlar duanın ardından şehit mezarlarını tek tek ziyaret ederek, karanfil bıraktılar. Vali Yazıcı, evlatlarının mezarı başında dua eden şehit aileleri ile de sohbet ederek, acılarına ortak oldu.MİRASINIZ EMİN ELLERDEDİR

Vali Yazıcı'nın Şehitlik Özel Defterine yazdığı mesajda şu ifadeler yer aldı:

"Aziz Şehitlerimiz,

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü vesilesiyle, Vatanımızın bağımsızlığı uğruna, gözünü kırpmadan can veren, siz şehitlerimizi minnet ve şükran ile anmak üzere huzurunuza gelmiş bulunmaktayız.

Bütün dünya bilmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti devleti, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada ordusu ve milleti ile tek yürek halinde yıkıcı ve bölücü faaliyetlere karşı mücadele etme azim ve kararlılığındadır.

Bu millet bu topraklar üzerinde ilelebet payidar olacaktır, mirasınız emin ellerdedir. Siz aziz şehitlerimizi bir kez daha şükran, minnet ve rahmetle anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz. Ruhunuz şad olsun. "şeklinde duygularını ifade etti.

ŞEHİTLERİMİZİ RAHMETLE, MİNNETLE YÂD EDİYORUZ

Vali Ersin Yazıcı kabir ziyaretlerinde günün anlamına ilişkin yaptığı değerlendirmede şunları söyledi: "Bugün Türkiye Cumhuriyeti demokrasisinde, özgürlüğünde yolunda ilerlemeye devam ediyor. Tabi ki 15 Temmuzlar keşke olmasaydı, keşke canlarımız yanmasaydı, keşke şehitlerimiz olmasaydı. FETÖ hainleri şunu iyi bilmeli ki; bu ülkenin bir santimetrekare kimseye verilecek, teslim edilecek bir toprağı yoktur. Devletin içine yuvalanmış bu hainlerin ülke yönetimini ele geçirmesine de hiç kimse müsaade etmedi, etmeyecektir. Devletimizin ve milletimizin varlığı ilelebet ayakta kalacaktır. Şehitlerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyoruz."dedi.


 

Ziyaret sırasında Vali Ersin Yazıcı'ya Balıkesir Milletvekilleri Belgin Uygur, Mustafa Canbey, Pakize Mutlu Aydemir, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, Vali Yardımcısı Mehmet Suphi Olcay, İl Emniyet Müdürü Cengiz Zeybek, İl Jandarma Komutanı Jandarma Kıdemli Albay Murat Kınay, Orman Bölge Müdürü Metin Kırcı, Şehit Aileleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar eşlik etti.

Güncelleme Tarihi: 16 Temmuz 2018, 14:00

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228