Bunun adı gazetecilik değil, soysuzluk!

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 1974 harekatıyla özgürlüğüne kavuşturduğu KKTC'da Türkiye aleyhtarı yayınlarıyla dikkat çeken Afrika gazetesi aşağılık bir yayına daha imza attı. Afrin operasyonu için “Türkiye’den bir işgal harekatı daha” manşeti atan gazeteye tepki yağdı.

Bunun adı gazetecilik değil, soysuzluk!
KKTC’de yayın yapan Afrika gazetesi Türkiye’nin Afrin operasyonunu eleştirerek, harekatı işgal olarak nitelendirdi.

Türk Silahlı Kuvvetleri terör örgütü PKK’nın Suriye kanadı YPG’yi Afrin’den temizlemek için büyük bir operasyona başladı.

Kuzey Kıbrıs’ın günlük gazetelerinden Afrika, Türkiye’nin Afrin operasyonunu skandal bir manşetle verdi.

AFRİN OPERASYONUNU İŞGAL OLARAK VERDİLER


Teröristlerin yuvalandığı bölgeyi temizlemek için Zeytin Dalı Harekatı adı verilen Afrin operasyonunu eleştiren gazete habere ‘Türkiye’den bir işgal harekatı daha’ başlığını attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da Bursa’da yaptığı konuşmada Kuzey Kıbrıs gazetesinin rezil Afrin manşetine sert tepki gösterdi.

Erdoğan, “Kuzey Kıbrıs’ta bir gazete ahlaksızca bir başlık atmış… “Türk ordusunu Kıbrıs’tan sonra yeni bir işgal yaptığını” söylüyor. Bu ne ahlaksızlıktır bu ne edepsizliktir. Ben Kuzey Kıbrıslı kardeşlerime böyle bir durum sergilemek suretiyle Kuzey Kıbrıs’ta onlara cevap vermeleri lazım” dedi.

BU İLK KÜSTAHLIĞI DEĞİL
KKTC’de yüzlerle ifade edilen az sayıda satılan Afrika, geçen ay Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a hakaret içeren bir karikatür yayınlamış ve Türkiye’nin Lefkoşa Büyükelçiliği gazete aleyhinde dava açmıştı.

AFRİKA GAZETESİ KİMİN?


Afrika, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'de yayımlanan günlük gazetedir. Genel Yayın Yönetmenliğini Şener Levent yapmaktadır.

TÜRKİYE'YE ÇİRKİN SÖZLER

Afrika gazetesinin sahini Şener Levent daha önce de yazdığı yazılarla Türkiye'ye çirkin iftiralarda bulunmuştu.

İşte o yazılardan bir bölüm...

"İktidarını da istemiyorum, muhalefetini de… Bize hala “yavruvatan” diyen gafiller… İçimizde ona “anavatan” diyenler ise asap bozmaktan başka bir işe yaramıyor… *** Ankara’da patlayan bombalar yeni bir milattır hayatımızda… Biz bu canavarlığı yapanlarla içiçe mi yaşayacağız?"

Güncelleme Tarihi: 21 Ocak 2018, 21:57

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215