ÇAY DERESİ'NDE 'RENK ÇEMBERİ'

Balıkesir İstanbulluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi 10 B ve D sınıflarında eğitim gören 60 öğrenci, Genç Hayat Vakfı ile birlikte yürütülen 'Renk Çemberi Projesi' kapsamında çevre etkinliği düzenledi.

ÇAY DERESİ'NDE 'RENK ÇEMBERİ'
Balıkesir İstanbulluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi 10 B ve D sınıflarında eğitim gören 60 öğrenci, Genç Hayat Vakfı ile birlikte yürütülen 'Renk Çemberi Projesi' kapsamında çevre etkinliği düzenledi. Öğrenciler, öğretmenleri Gürdal Ak, Necdet Yıldırım, Fatma Korkmaz Hazar ve Osman Bayazıt ile birlikte şehrin ortasında geçen ve atıklarla kirlenen Çay Deresi’nde temizlik yaptı. Ellerine eldiven giyen öğrenciler derenin içine atılan plastik şişerler, pizza kutuları, karton, içecek kutularını çöp poşetlerine topladı.

Öğrenciler vatandaşları temiz bir çevre için uyararak, gelecek kuşaklara yeşil ve temiz bir Balıkesir bırakmak için çağrıda bulundu.

İstanbulluoğlu Anadolu Öğretmen Lisesi öğrencileri 'Sosyal Etkinlikler Destek Projesi' kapsamında, ellerine eldivenleri giyip şehrin ortasından geçen Çay Deresi’ne inerek dereyi temizledi, vatandaşlara çevre dersi verdi. 

Güncelleme Tarihi: 27 Nisan 2013, 10:42

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228