Edremit'e "12 Yıldız Şehir" unvanı Ödülü verildi

Edremit Belediye başkanlığı seçimlerine bağımsız aday olarak gireceğini açıklayan Kamil Saka'ya, Avrupa Yerel Demokrasi Haftasında 12 Yıldız Şehri Ödülü verildi. Saka bu ödüllerin sayısını 2'ye çıkardı.

Edremit'e "12 Yıldız Şehir" unvanı Ödülü verildi

Katılımcı demokrasi anlayışı çerçevesinde sürdürdüğü çalışmaları Avrupa vitrinine taşıyan Edremit Belediyesi’nin ikinci kez aldığı “12 Yıldız Şehri” unvanı ödülü Belediye Başkanı Kamil Saka’ya verildi.

Edremit ilçesinde Belediye Başkanı Kamil Saka’nın girişimleri ile 5-17 Ekim 2018 tarihleri arasında Avrupa çapında yüzlerce belediye tarafından aynı anda kutlanan Avrupa Yerel Demokrasi Haftası'nda düzenlenen etkinlikler sonunda Edremit Belediyesi ikinci kez "12 Yıldız" şehir unvanı ödülüne layık görüldü. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından yapılan değerlendirmeler sonucunda yerel otoritelere ve vatandaşlara göre özel hazırlanan etkinliklerin neticesinde Edremit Belediyesi’nin ikinci kez kazandığı "12 Yıldız" şehir unvanı ödülü Belediye Başkanı Kamil Saka'ya teslim edildi.


Geçtiğimiz günlerde Fransa’nın Strasbourg kentindeki Avrupa Parlamento binasında düzenlenen ödül törenine Belediye Başkan Yardımcısı Tamer Acar ile birlikte katılarak ödülü alan Meclis Üyesi Mehmet Ertaş "12 Yıldız" Şehri ödülünü Belediye Başkanı Kamil Saka'ya teslim etti. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka peş peşe ikinci kez ödül almanın büyük bir başarı olduğuna dikkat çekerek, “İki yıldır Avrupa Yerel Demokrasi Haftası"nda düzenlediğimiz çeşitli etkinliklerle "12 Yıldız" Şehir ödülünü ikinci kez almanın gururunu yaşıyoruz. Marka Kent Edremit düşüncesiyle gerçekleştirdiğimiz çalışmalarla kentimizin adını Avrupa'da da en iyi şekilde duyurmaya devam edeceğiz. Bu başarıda emeği geçen herkese bir kez daha teşekkür ediyorum" dedi.

Avrupa çapında büyük prestij getiren bu ödül, Edremit Belediyesi’ne yeni stratejik işbirliği ve proje ortaklıklarının kapılarını açacak. “12 Yıldız Şehri” unvanı, yeni hibe kaynaklarının bulunmasına ve bu kaynakların daha etkin kullanılmasına da katkı sağlayacak.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 20:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228