KÖPEĞE GEM VURMA, KENDİNİ AT SANIR (!)

Nevzat Özpelitoğlu, "siyasette onur; siyasetçinin vazgeçilmezi olmalıdır" cümlesiyle başladığı bugünkü yazısında önemli konulara değinerek sokaktaki vatandaşa tercüman oldu.

KÖPEĞE GEM VURMA, KENDİNİ AT SANIR (!)

Milli Görüş lideri merhum Pof. Dr. Necmettin Erbakan'ın Balıkesir'deki "en has adamları" arasındaki balikesirim.net yazarı Nevzat Özpelitoğlu, aynı zamanda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Refah Partisi Gençlik Kollarından bu yana yol arkadaşlığı yapan isimlerden biri.

Yazılarıyla siyasette gündemi değiştiren  Özpelitoğlu'nun bugünkü köşesi de çok konuşulacak. 

"Siyasette onur; siyasetçinin vazgeçilmezi olmalıdır" cümlesiyle başladığı bugünkü yazısında  Özpelitoğlu, önemli konulara değinerek sokaktaki vatandaşa tercüman oldu.

İşte Özpelitoğlu'nun yazısından satırbaşları:

Milletvekili veya Belediye meclisleri üyelerinin yapacakları işlerde ülkenin ve şehrinin çıkarları yanı sıra, hem kendi onurunu ve hem de ülkesinin onurunu hep en yükseklerde tutmak yegâne uğraşları olmalıdır. 
"Hele ben siyasete adımımı bir atayım gerisi kolay" mantığı belki siyasetçinin dünyalık işlerinin yolunda gitmesini sağlar ama ahretini peşinen perişan eder. 
Bu sebeple özellikle Belediye meclislerinde hasbel kader bulunma durumunda olanları daima ikaz ediyoruz. Onlar bizim ikazlarımızı takmasa ve kale almasa da..!

Meşhur bir filozofa sormuşlar; 
Herkesin sahip olmak istediği servet senin ayaklarının altında olduğu halde siz neden fakirsiniz? Namus ve iffet sahibi filozof sakin ve vakur biçimde cevap verir: o servete sahip olmak için eğilmek lâzım da ondan…!
(V.Hugo) 

Milletvekili sıralamalarında, Belediye Meclis üyeleri sıralamasında ve Başkan tercihlerinde madde karşısında eğilmeyen, bükülmeyen şahsiyetler tercih edilirse hem ülkemiz muasırlaşır ve hem de şehirlerimiz çağdaş bir görünüme kavuşur. 
Böylece çarpık şehirleşmenin de önüne geçilmiş olunur.

Milletvekili, Belediye Başkanı veya Belediye Meclisi üyelerinden bazı uyanıklar çıkarları uğruna memleketini ve şehrini paspas edip, gerçekleri görmekten ve söylemekten imtina edebilirler.
Doğrulardan ödün vererek büyük servetler kazanabilirler.
Ama Unutulmamalıdır ki, saygınlıkları, şeref ve namusları da milletin ayakları altında bir anda paspas olabilir.

Yazının tamamını okumak için görüntünün üzerine tıklayın

Güncelleme Tarihi: 12 Ekim 2019, 14:12

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner151