Kuva-yi Milliyeciler bu savaşı da kazanacak

"Bizim başka vatanımız yok" vurgusu yapan Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ramazan Demir, "Ekonomik savaşa karşı kalemlerimizi silah gibi kullanmalıyız. Ülkemiz Kuva-yi Milliye ruhuyla bu savaştan da alnının akıyla çıkarak ekonomik özgürlüğünü ilan edecektir." mesajıyla verilen mücadelenin yanında yer aldıklarını belirtti.

Kuva-yi Milliyeciler bu savaşı da kazanacak

Balıkesir Gazeteciler Cemiyeti (BGC), ekonomide yaşanan ve uzmanların ekonomik temellerle izah edemediği gelişmeleri ülkemize karşı açılmış "ekonomik savaş" olarak değerlendirerek medyayı Kuva-yi Milliye ruhuyla topyekün seferberliğe katılmaya çağırdı.


BGC yönetim kurulu adına, başkan Ramazan Demir imzasıyla yayımlanan yazılı açıklamada, ülkemize karşı yürütülen dezenformasyon faaliyetlerine, kimi yayın kuruluşlarının da katılmalarından duyulan üzüntü dile getirildi. 
Spekülatif hareketlerin Kuva-yi Milliye ruhuyla püskürtüleceğine değinilen Gazeteciler Cemiyeti açıklamasında şu görüşlere yer verildi:
HEPİMİZ HASAN TAHSİNİZ
Türkiye sadece emperyalist güçlere karşı değil, onların işbirlikçilerine karşı da ekonomik bir savaş vermektedir. 
Anadolu basının her kademesindeki meslektaşımız, Kuva-yi Milliye döneminin sorumluluğuyla hareket ederek, o yıllardaki İstiklal ve Istikbal mücadelesine kalemleriyle katılan üstatlarımız Hasan Tahsin, Mustafa Necati, Hasan Basri Çantay gibi olmalı. 
Ekonomik savaşa karşı verilen mücadelenin en ön safında yer almalı. Kalemlerini etkili bir silaha dönüştürüp milletimizi, onurlu ve hür yaşayabileceği bir vatan ekseninde birleştirmeli.
DİĞER ÜLKELERE BENZEMEYİZ
Ülkemizi ekonomik oyunlarıyla tedip etmek isteyen emperyal güçlerin, Türkiye'nin bir Suriye, Libya, Afganistan, Irak'la kıyaslanamayacağının idrakine ulaşamamış olmaları yeni bir hüsran yaşayacaklarının habercisidir. Çünkü bu savaş sonunda sadece Türkiye başka bir Türkiye olmayacak. Dünya da farklı bir dünya olacaktır.
Geçmişte birbirine kenetlenerek yazdığı destanla bağımsızlığını kazanan ülkemiz, bugünkü ekonomik savaştan da milletiyle el birliği içerisinde alnının akıyla çıkarak ekonomik özgürlüğünü ilan edeceğine olan inancımız tamdır. 
BAŞKA VATANIMIZ YOK
Bu vesileyle milletimizi ve camiamızı ülkemizin karşı karşıya kaldığı ekonomik savaşın bir parçası olarak gördüğümüz algı operasyonlarına karşı uyanık olmaya,  "bizim başka vatanımız yok" bilinciyle devletimizin yanında dik durmaya, mücadeleye kararlılıkla katılmaya çağırıyoruz. 
YERLİ ve MİLLİ MEDYAYI TAKİP EDİN
Ülkemizin başta birlik beraberliğini ve ekonomik özgürlüğüne kast eden operasyonlar dün olduğu gibi bugünde artarak devam etmektedir. 
Kitle iletişim araçları ve sosyal medya üzerinden dezenformasyon amaçlı yanıltıcı haberlere itibar edilmemeli, bunların beslendikleri kaynaklar kesilmeli, yerli ve milli medya takip edilerek desteklenmelidir."


 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2018, 00:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228