Mahalle bekçileri 25 yıl sonra yine görevdeler

Mahalle bekçileri 25 yıl sonra yine görevdeler

Balıkesir Polis Meslek Eğitim Merkezi’nde (POMEM) eğitimlerini başarıyla tamamlayan 746 mahalle ve çarşı bekçisi yemin edip sertifikalarını aldı. Balıkesir POMEM Spor Salonu’nda gerçekleştirilen yemin törenine Vali Ersin Yazıcı, Garnizon ve 9. Ana Jet Üs Komutanı Hava Pilot Tuğgeneral Kemal Turan, Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyon Başkanı Fatih Aksoy, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çarşı ve mahalle bekçilerinin aileleri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan yemin töreni, çarşı ve mahalle bekçileri eğitim birincisi Bektaş Durmuş'un açılış konuşmasıyla sürdü. Eğitimlerini başarıyla tamamlayan 746 mahalle ve çarşı bekçisinin gelecek aydan itibaren görev yapmaya başlayacağını hatırlatan POMEM Müdürü Ünsal Hayal, mahalle ve çarşı bekçilerinin 25 yıl aradan sonra polis teşkilatının ayrılmaz bir parçası olarak Balıkesir'de yeniden görev yapmaya başlayacaklarını kaydetti. Hayal'in konuşmasının ardından Vali Ersin Yazıcı, kursu  ilk 3 sırada bitiren bekçilere sertifika ve hediyelerini vererek, kutladı.

Yemin töreni sonrası basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Ersin Yazıcı, "Çarşı ve Mahalle Bekçisi unvanıyla emniyet teşkilatımıza katılarak güç verecek olan evlatlarımızı, ailelerini ve eğitimlerini gerçekleştiren emniyet mensuplarımızı tebrik ediyorum. Çocukluğumuzdan beri bildiğimiz çarşı ve mahalle bekçiliği kutsal bir görevdir. Bundan 20-25 yıl önce bir mahallenin, sokağın, caddenin geceleri asayişi çarşı ve mahalle bekçileri tarafından sağlanırdı. Biz devlet olarak büyük bir aileyiz. Amacımız milletimize hizmet etmektir. Onları huzurlu ve asayiş içerisinde yaşatmaktır. Bütün arkadaşlarımıza yeni görevlerinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Biz onların görevlerini en iyi şekilde yapabilmeleri için en uygun ortamı sağladık" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2019, 21:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228