MEZARDAN HAZİNE ÇIKTI

Açtıkları mezarda bir küp dolusu tarihi para bulan köylüler, hazineyi Jandarma'ya teslim ederek örnek davranış sergilediA

MEZARDAN HAZİNE ÇIKTI
Vefat eden yakınlarını defin için açtıkları mezarda bir küp dolusu tarihi para bulan köylüler, hazineyi Jandarma'ya teslim ederek örnek davranış sergiledi. Filmlere konu olabilecek olay Dursunbey'de yaşandı. Doğancılar köyünde vefat eden bir yakınlarını defin için mezar kazımı yapan köylüler, küp dolusu para buldu.

Alınan bilgiye göre, köyde vefat eden bir kişi için köy mezarlığında mezar kazılmaya başlandı. Kazı çalışmaları sırasında toprağın içinde tarihi sikkeler ve Osmanlı tuğralarının da olduğu yaklaşık 2 kilo tarihi para bulundu. Gördükleri manzara karşısında bir süre şaşkınlığa uğrayan köylüler, muhtarı arayıp bilgi verdi. Köy muhtarı Kamil Karabulut durumu Dursunbey Jandarma Bölük Komutanlığı'na bildirdi. Yapılan çalışmada bulundukları yerden çıkarılan paralar, emanete alındı. Jandarma'nın bilgi vermesi üzerine Balıkesir Müze Müdürlüğü'nden bir ekip dün Dursunbey'e giderek tarihi paraları teslim aldı. Osmanlı dönemine ait olduğu belirlenen tarihi sikkeler, Müze Müdürlüğü'nde sergilenecek. 

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2013, 21:07

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

YORUMLAR
Remzi Özcan
Remzi Özcan - 1 yıl Önce

InşAllah köylülere bir hediye verilmiştir.

Zozz
Zozz - 3 yıl Önce

Tam malmısınz denyolar

Erhan
Erhan - 3 yıl Önce

Dursunbeyli neyaparsin kabullencez

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228