Sındırgı belediyesinde işler çok karışık

Bakanlık, belediye başkanı Özgür Ertuğrul hakkındaki ''görevi kötüye kullanmak, haksız kazanç sağlamak ve belediyeyi zarara uğratmak'' şeklindeki iddiaların incelenmesi amacıyla iki müfettiş görevlendirdi.

Sındırgı belediyesinde işler çok karışık

Balıkesir'in Sındırgı ilçesinin Belediye Başkanı Özgür Ertuğrul hakkında ''görevi kötüye kullanmak, haksız kazanç sağlamak ve belediyeyi zarara uğratmak'' iddiasıyla inceleme başlatıldığı öğrenildi.

Ajans10.com muhabirinin aldığı bilgiye göre, CHP'li Belediye Başkanı Özgür Ertuğrul'un göreve başladıktan sonra yasal olmayan iş ve işlem gerçekleştirdiği yolunda Başbakanlık, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Balıkesir Valiliği ve Sındırgı Cumhuriyet Başsavcılığına gönderilen şikayet dilekçesi üzerine İçişleri Bakanlığı tarafından işlem başlatıldı.

Bakanlık, belediye başkanı Özgür Ertuğrul hakkındaki ''görevi kötüye kullanmak, haksız kazanç sağlamak ve belediyeyi zarara uğratmak'' şeklindeki iddiaların incelenmesi amacıyla iki müfettiş görevlendirdi.

Sındırgı ilçesine gelen müfettişler, şikayet dilekçesinde yer alan iddialarla ilgili belediye başkanı Özgür Ertuğrul ve belediye çalışanlarıyla bazı esnafların bilgilerine başvurdu.

Bakanlık, Başkan Ertuğrul hakkında soruşturma izni verilip verilmeyeceğine ilişkin kararını, müfettişlerin incelemeleri sonucunda hazırlayacakları rapora göre verecek.

Başkan Ertuğrul'un, yapılmamış işleri yapılmış gibi göstererek hak ediş ödemesinde bulunduğu, kendisine ve babasına ait iş yerlerinden belediyeye malzeme alımı yaparak karşılığında yüksek oranlarda fatura ödemeleri yaptığı, belediye araçlarının özel işlerde bedelsiz olarak kullandırıldığı, kaçak inşaatlara göz yumduğu, bazı işler karşılığında rüşvet aldığı iddialarıyla suçlandığı öğrenildi.

-BAŞKAN ERTUĞRUL NE DEDİ?

Belediye Başkanı Özgür Ertuğrul, AJANS10.COM muhabirine yaptığı açıklamada, hakkındaki iddiaları ''gayri ciddi ve siyasi'' olarak nitelendirdi.

Daha önce de benzeri bir soruşturma geçirerek aklandığını ifade eden Ertuğrul, şikayet dilekçesi üzerine gelen müfettişlerin incelemelerini sürdürdüklerini belirtti.

Ertuğrul, şunları kaydetti:

''Belediyenin çeşitli ihtiyaçlarını karşıladığımız bir kişi kendisinden hizmet alımını durdurmamız üzerine, 'Benden rüşvet istedi, belediyede yolsuzluk yapılıyor' gibi iddialar ortaya atarak beni şikayet etmiş. Bakanlıktan 2 müfettiş geldi. Benim ve bazı belediye çalışanlarının bilgisine başvurdu. Müfettişler incelemelerini sürdürüyor. Siyasi bir olay. Referandum öncesi yapılması da manidar. Zaten ciddi bir şey olsaydı beni çoktan görevden alırlardı. İncelemenin sonucunu bekliyorum. Ardından bu iddiaları ortaya atanlar hakkında maddi ve manevi tazminat davaları açarak yargı yoluyla hesaplaşacağım.''

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228