Üniversitede taksit taksit rüşvet

Balıkesir Üniversitesi'nde başarısız öğrencileri taksit taksit rüşvetle sınıf geçirten yüksekokul müdürü Ağır Ceza'da yargılanacak.

Üniversitede taksit taksit rüşvet
Balıkesir'de, İvrindi Sağlık Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. O.Ç, dersleri başarısız olan öğrencileri para karşılığı sınıf geçirdiği iddiasıyla Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanacak.
Polisin suç üstü yaptığı  Müdürün ders başına öğrencilerden bin lira aldığı ve veremeyecek durumda olan öğrencilerden bu miktarı dört taksitte tahsil ettiği iddia edildi.
Edinilen bilgiye göre, Balıkesir Üniversitesi İvrindi Sağlık Meslek Yüksekokulu'nda eğitim gören bazı öğrenciler, müdürleri O.Ç'nin kendilerinden ders geçme karşılığında bin lira aldığını iddiasıyla savcılığa suç duyurusunda bulundu. Müdürün savcılık talimatıyla takibe alınması sonucu, iddiaların doğru olduğu anlaşıldı. Çok sayıda öğrenci, müdürden şikayetçi oldu.
ÖĞRENCİ KILIĞINDA POLİSE ENSELENDİ!
Okuldaki makamında öğrenci gibi davranan polisle pazarlık ederken suçüstü yapılan O.Ç,  BAÜ rektörlüğü tarafından açığa alınmıştı.
Müdür O.Ç'nin ekonomik durumu uygun olmayan öğrencilere, "taksit kolaylığı" sağladığı da öğrenildi. O.Ç'nin, bu öğrencilerden parayı dört eşit taksitte aldığı ortaya çıktı.
Olayın yargıya intikal etmesinin ardından çok sayıda öğrenci şikayetçi oldu.
Geçtiğimiz öğretim yılı sonunda rüşvet ve irtikap suçlamasıyla gözaltına alınan müdür, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Halen açıkta bulunan O.Ç.'nin yargılanmasına Ekim ayı içerisinde başlanacak.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228