Ünlü avukatın hayata son bakışı

Kanserle Savaş Derneği Başkanı, Balıkesir'in duayen hukukçusu Hurşit Kangal, kansere karşı verdiği yaşam mücadelesini kaybetti.

Ünlü avukatın hayata son bakışı
BALIKESİR Barosu'nda 1974-1977 yılları arasında başkanlık yapan uzun yıllar Balıkesir Verem ve Kanserle Savaş Derneği Başkanlığı'nı yürüten Avukat Hurşit Kangal tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi.
Tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yuman 84 yaşındaki duayen Avukat Hurşit Kangal'ın cenaze töreni Zağnos Paşa Camii'nde öğle namazından sonra yapıldı.
Törene Balıkesir Barosu Başkanı Muzaffer Mavuk, Balıkesir İl Genel Meclisi Başkanı Mehmet Akif Okur, Balıkesir Belediyesi eski Başkanı Avukat Sami Gökdeniz, Balıkesir AKP İl Başkanı Avukat Adil Çelik, Balıkesir Barosu eski başkanlarından Avukat Turgut İnal, emekli Hakim Metin Günver, Kangalın yakınları, avukatlar ve çok sayıdra Balıkesirli vatandaş katıldı.
Hurşit Kangal'ın Kızı Avukat Nur Okucu, erkeklerle birlikte cenaze namazı kıldı. Kangal'ın cenazesi Başçeşme mezarlığında toprağa verildi.
İŞTE HAYATTAKİ SON FOTOĞRAFI
Bu arada, uzun süredir hastanede tedavi gören Kangal'ın son ziyaretçisi Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan olmuştu. Bayramda kent merkezindeki hastaneleri ziyaret ederek  tedavi görmekte olan vatandaşların bayramlarını kutlayıp geçmiş olsun dileğinde bulunan Vali Arslan, Kangal'ın da elini öpüp bayramını kutlamış ve acil şifa dileğinde bulunmuştu. Bu görüntü, Kangal'ın yaşamdaki son fotoğrafı oldu.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228