Yarbaya şantaj operasyonu!

"Özel hayatın gizliliğini ihlal" soruşturması kapsamında Erdek'te görevli bir Yarbayın evinde ve ofisinde arama yapıldı.

Yarbaya şantaj operasyonu!

"Özel hayatın gizliliğini ihlal" soruşturması tv kanalları kapsamında aralarında Balıkesir'in de canlıtv bulunduğu 9 ilde 49 adreste arama yapılıyor. Aralarında muvazzaf askerlerin de bulunduğu 35 kişi hakkında gözaltı kararı alındı.

Genelkurmay Elektronik Sistem Komutanlığı Dairesi'nde arama yapılıyor. Savunma Sanayi Müsteşarlığında televizyon izle çalışan bir üst düzey görevli ile bir TÜBİTAK çalışanın da bulunduğu kişilere ait ev ve iş yerlerinde de arama yapıldı.

"Şantaj ve askeri casusluk" soruşturmasında 35 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Poyrazköy davası sanığı Tuğamiral Şafak Y., bir amiral ve 5 kurmay albayın zorla getirilmesine karar verildi. Soruşturma kapsamında 9 ilde 49 adreste arama yapıldığı belirtildi.

Savcı Fikret Seçen’in yürüttüğü soruşturmada 35 kişi hakkında gözaltı kararı verildi. Gözaltına alınanlar arasında evinde çok sayıda gizli belge ele geçirildiği belirtilen emekli Albay İbrahim S. de bulunuyor.

ERDEK MAYIN FİLODA ARAMA

İstanbul 12. Ağır Ceza Mahkemesi’nden alınan kararla 9 ilde aralarında askeri birliklerinde bulunduğu 49 adreste arama yapıldı. Soruşturma kapsamında Erdek Deniz Mayın Filo Komutanlığı'nda görevli bir Yarbayın evinde ve karargahtaki odasında Erdek Cumhuriyet savcılığı tarafından arama yapıldı. Savcıya, İstanbul ve Balıkesir'den giden emniyet güçleri eşlik etti. Yarbay'ın evindeki ve ofisindeki bazı evraklarla bilgisaylarla incelenmek üzere el konularak İstanbul'a gönderildi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228