Yavuz, malum gazeteci için ne dedi?

Yerel Yeni Balıkesir gazetesinin 'otelinde fuhuş yapıldı' diyerek yüklendiği ünlü işadamı Mahmut Yavuz, nihayet konuştu!

Yavuz, malum gazeteci için ne dedi?

BALIKESİR Ticaret Odası (BTO) Başkanı ve Karahallılar Şirketler Grubu'nu patronlarından Mahmut Yavuz, hakkındaki birçok iddiaları gündeme taşıyan Yeni Balıkesir gazetesinin medya grup başkanı Emin Buldan için "göbeğini kaşıyan adam" ifadesini kullandı.
"Suskunluğum asaletimdendir, her lafa verecek cevabım var, ama lafa bakarım, bir de lafı söyleyene" sözleriyle neden bugüne kadar sustuğu sorusuna yanıt vermeye çalıştı. Yavuz, "Basının göbeğini kaşıyan adamı hakkında gerekli hukuksal mücadelem başlıyor" dedi.
Yavuz, Yeni Balıkesir gazetesinde,  şahsı ve grubuyla ilgili yayınlara ilk kez karşılık verdi. 
Yaptığı yazılı açıklamaya; "Basının göbeğini kaşıyan adamı Emin Buldan (Boldan)..." başlığını da atan Mahmut Yavuz, şunları dile getirdi:

"Basının göbeğini kaşıyan adamı, şahsımla ilgili 2001 yılından bu yana düzenli, planlı ve gereği yansıtmayan yalan haberlerle bir karalama kampanyası yürütmektedir.
2001 yılının eylül ayında, basının göbeğini kaşıyan adamının namuslu işadamlarımıza yönelik planlı ve yanlı haberleri üzerine bir karar alarak o günden bugüne Yeni Balıkesir gazetesine reklam vermemekte ve abone olmamaktayız.

Grubum 50 yılı aşkın süredir terinin son damlasını kıtarak iş hayatında başarılı olma yarışında olmuş ve ben de bu grupta olmaktan dolayı onur duymuşumdur. Basının göbeğini kaşıyan adamının düzenli, planlı ve gerçeği yansıtmayan yalan haberlerle saldırdığı şahsım ve grubum Karahallılar firması bünyesinde 500 çalışana, iştiraklerinde ise 900 çalışana istihdam sağlamakta ve kurulduğu günden bu yana vergi ödeyerek devlete karşı olan yükümlülüğünü Balıkesir´de en önde yerine getiren firmalardan biri olmuştur.

La Edri´ye ait bir sözü sizlerle paylaşmak istiyorum. ´Suskunluğum asaletimdendir. Her lafa verecek cevabım var. Ama bir lafa bakarım laf mı diye.. Bir de söyleyene bakarım adam mı diye´... Basının göbeğini kaşıyan adamı hakkında gerekli hukuksal mücadelem bundan böyle başlayarak devam edecektir."
___
GAZETEDEN GERİ ADIM YOK...
EMİN BULDAN O FOTĞRAF KARESİYLE UĞRAŞMAYI SÜRDÜRÜYOR

Balıkesir'de yerel yayın yapan Yeni Balıkesir gazetesinin medya grup başkanı Emin Buldan, Balıkesir'deki sivil toplum kuruluşlarının başkanları ; Mahmut YAVUZ (Ticaret Odası Başkanı), Ahmet KULA (Sanayi Odası Başkanı), Faruk KULA (Ticaret Borsası Başkanı) , Mesut AŞANEL (Esnaf Odaları Birliği Başkanı), Sami Sözat (Ziraat Odası Başkanı), İlhan IŞIK (Balıkesirliler Birliği Başkanı), İrfan GÖKMEN (Küçüksan Başkanı), Emin ERMİŞLER (MÜSİAD Başkanı), Akif OVACIK (GESİAD Başkanı), Mert YAVUZ (BAGİAD Başkanı), İsa Tamer ÇELİK (BASİAD Başkanı) imzasıyla yayınlanan ve "ARTIK YETER" denilen deklerasyona karşı öyle bir yazı kaleme aldı ki, başkanları hem TEHDİT (!) etti, hem de "ALAY"a aldı.
 
Emin Buldan'ın  "Çok etkilendim" başlığıyla kaleme aldığı o yazısı şöyle:

Gazetelerde gördüm. 11 zevat 10.10.2010 haberlerimize toplu tepki göstermiş. İsimlere baktım, bunlar adam olsa zaten Balıkesir böyle kasaba gibi kalmazdı!

Kadroya bak; Mahmut Yavuz (Otelinde fuhuş yapıldı, kaçak kafeteryadan faturasız, KDV’siz, vergisiz milyarlar kazandı)..

Faruk Kula (Memleketin ovasını tepesini kapattı. İsterseniz yandaki kolonyacı hikayesini bir daha okuyun)..

Mesut Aşanel (Mesut ağabey Allah gecinden versin Hakk’ın rahmetine kavuşmadan Şoförler Odası Başkanı’yken kendisine ve kızına kapattığı dolmuş taksi duraklarını açıkla iyi olur)..

Çelmak İsa (Rakıyı ve gece hayatını sevdiği için beyzbol sopalarıyla kafası patlatıldı. Utancından ve korkusundan şikayetçi bile olamadı)

İrfan Gökmen (Karahallılar, başkanı olduğu kooperatifin benzinliğine koskoca kaçak Garden Limon dikip milyarlarca para kazanırken kek gibi seyretti. Şimdi de bize imza atıyor)..

İlhan Işık (Hala yaşadığını geçen hafta gazetemizi ziyaret edip kahve içtiğinde öğrendim.. Silik biri)

Emin Ermişler (Adaşım ne yaparsa güzel yapar. Ama rakıcı Çelmak İsa’yla aynı yerde saf tutmuş diyorsanız, olsun Hocaefendi’nin hatırı var)

Açıklamadaki bir nokta dikkatimi çekti: “Emin Buldan bu cesareti nereden alıyor” diyorlar..

Tosuncuklar cesareti sadece paralarından alabildikleri için kavrayamıyorlar. Oysa ben cesaretimi, cesareti de, korkuyu da yaratandan alıyorum..


Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228