Bu haber kez okundu.

'12 Yıldız Şehri' ödülüne talibiz!

Avrupa Yerel Demokrasi Haftası (ELDW) bu yıl 9-12 Ekim tarihleri arasında kutlanacak. Edremit Belediye Başkanı Kamil Saka, Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından verilen ‘12 Yıldız Şehri' ödülüne aday olduklarını söyledi.
Kutlamalarda, yurttaş katılımı, danışma ve bağlılık; gelişen bir yerel demokrasi için' temalarının işleneceğini dile getiren Saka, etkinlikler sonunda Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi tarafından Fransa'nın Strazburg kentinde değerlendirmelerin yapılacağını belirtti.

Bu değerlendirmeler sonunda ‘12 Yıldız Şehri' ödülü almaya hak kazanacak şehirlerin belirleneceğini belirten Saka, "Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında Edremit'te de çeşitli etkinlikler gerçekleştirilecek. 12 Yıldız Şehri ödülünü kazanarak Avrupa'nın marka kentleri arasına girmeyi hedefliyoruz. Edremit Belediyesi Güney Marmara'da bu unvana sahip ilk belediye olacak. Avrupa çapında büyük prestij sağlayan bu ödül, Edremit'e yeni stratejik işbirliği ve proje ortaklıklarının kapılarını açacak.
‘12 Yıldız Şehri' unvanı, yeni hibe kaynaklarının bulunmasına ve bu kaynakların daha etkin kullanılmasına da katkı sağlayacak. Avrupa Konseyi'nin en prestijli ödüllerinden olan ‘12 Yıldız Şehri' olabilmeyi hedefliyoruz. Edremit'i Avrupa şehirleri arasına taşımayı istiyoruz. Edremitliler ile birlikte katılımcı, şeffaf, herkesi kucaklayan bir yönetim anlayışı çerçevesinde sürdürdüğümüz çalışmaların Avrupa Konseyi tarafından karşılık bulacağını umuyoruz" dedi.

Anahtar Kelimeler:

Dikkat!

Yorum yapabilmek için üye girşi yapmanız gerekmektedir. Üye değilseniz hemen üye olun.

Üye Girişi Yap Yeni Üyelik

banner195

banner196