15 Temmuz Şehitler Anıtı'na yeni bir ödül daha

Balıkesir'in Altıeylül Belediyesi tarafından yapılan 15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir anıtı yeni bir ödüle daha layık görüldü. Fransa'da takdim edilecek ödülü almak üzere Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, Strazburg'a gitti.

15 Temmuz Şehitler Anıtı'na yeni bir ödül daha

BALIKESİR'de hain darbe girişiminin yaşandığı ve milletin tanklara, tüfeklere kendilerini siper etmesiyle püskürtülen '15 Temmuz’u unutmamak, unutturmamak ve gelecek nesillere aktarmak adına yaptırılan 15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir Anıtı bir ödül daha getirdi. 
Adamor Araştırma Danışmanlık Medya Ltd. Şti. bünyesinde yayımlanan İdealtkent tarfından layık görülen ödül, bu yıl üçüncüsü Fransa'da bugün başlayan Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi'nin son gününde takdim edilecek. 
Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, ödülü almak üzere Fransa'nın Strazburg şehrine gitti. Kafaoğlu'na, Büyükşehir Genel Sekreteri Mehmet Gürbüz eşlik ediyor. 
Bugün başlayan ve 27 Ekim'deki oturumlar ve ödül töreniyle sona erecek Uluslararası Kent Araştırmaları Kongresi'nde "Sürdürülebilir kentler ve yerel yönetimler" konusu uzmanlar tarafından ele alınıyor. 


KAFAOĞLU GURURLU
Büyükşehir Belediye Başkanı Zekai Kafaoğlu, kurucu başkanı olduğu Altıeylül Belediyesi döneminde yapımını gerçekleştirdiği ve sonrasında geliştirdiği 15 Temmuz Şehitler ve Ömer Halisdemir Anıtı'nın ülkeye örnek olduğunu belirterek, "Bir çok belediye şehirlerine aynısını yapmak için projeyi bizden talep etti. 15 Temmuz gecesi mücadelemiz, Kurtuluş Savaşından sonraki en önemli mücadelemizdi. Unutmadık, unutturmayacağız.’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2018, 21:50

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228