Ayvalık plajları turizme hazırlanıyor

Kumuyla ünlü Ayvalık plajları temizleniyor

Ayvalık plajları turizme hazırlanıyor

EGE’nin en güzel sahilleri arasında yer alan Ayvalık Plajları yaz sezonuna hazırlanıyor. Ayvalık Belediyesi, halk plajlarında temizlik çalışması gerçekleştiriyor.

Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri,  Ayvalık Belediyesinin görev ve sorumluluk alanı plajlarda, kıyıların temiz olması, vatandaşların denize daha rahat girmeleri için kapsamlı bir çalışma yapıyor. Kumsalda bulunan çakıl, izmarit, cam kırığı gibi maddeler plaj kumu temizleme makinesi ile temizleniyor. Sahil temizleme makinesi 15 cm derinlikten kumları eleyerek, kumdaki çöpleri haznesinde biriktiriyor.


Güneşlenmek, deniz ve su sporları ile vakit geçirmek isteyenler için ideal plajları ile Ayvalık’ın yazın yüzbinleri ağırladığını belirten Belediye Başkanı Rahmi Gençer, “Doğal güzelliklerimiz ilçe turizminin dayandığı en önemli unsur. Turizm potansiyelimiz her geçen yıl artarken doğal değerlerimizi tahrip etmeden, temiz kullanmamız da bu bakımdan önemli. Turizmde kumsallarımızın önemini çok iyi biliyoruz. Sürdürülebilir turizm için, bu değerimizi koruyacağız. Kumsallarımızın temizliğine, planlı ve periyodik bir şekilde devam edeceğiz. Vatandaşlarımızın daha sağlıklı ve temiz bir ortamda plajlarımızı kullanabilmesini amaçlıyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Mayıs 2018, 12:40

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner152

banner215

banner151

banner206

banner214