Balıkesir'de "marka sokak" dönemi

Yer aydınlatmalı, ilçeye özel antik parke taşlarıyla oluşturduğu marka sokaklarla şehre kimlik kazandıran Karesi Belediyesi, Hisler Bulvarı ve Mekik Sokak'ta 'marka sokak' mesaisinde. Çalışmaları Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz da yakın takibe aldı. Kimi vatandaşların alkışını alan döşeme işi, ilçedeki kimi vatandaşların da "her gelen belediye aynı cadde ve sokakları söküp döşüyor" şeklindeki tepkilerini getirdi.

Balıkesir'de "marka sokak" dönemi

Karesi Belediyesi, şehre kimlik kazandıran 'marka sokak'lar oluşturmaya devam ediyor. Eskiyen, yıpranan ve yenilenmesi gereken tüm sokakları Karesi'ye özel olan antik parke kilit taşı döşeyerek Karesi'ye kimlik kazandırıyor. Ekipler, çarşı merkezdeki Hisler Bulvarı ve Mekik Sokak'ta ışıklı antik kilit parke taşı uygulamasına başladı. Başkan Yılmaz hafta sonu çalışmaları yakından takip etti.

HAFTASONU MESAİSİ


Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz'ın talimatı ile saha ekipleri gece gündüz hafta sonu sahada tam kadro yoğun bir şekilde çalışıyor. Karesi Belediyesi Fen İşleri ekipleri bu güne kadar merkez ve kırsalda 1 milyon 250 bin metrekareden fazla kilit parke taşı döşedi. Yaşanılabilir bir Karesi için hizmet seferberliğini sürdüren Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, Büyükşehir Belediyesi'nin arka tarafında bulunan Hisler Bulvarı ve Mekik Sokak'ta başlanan prestij cadde uygulamasını hafta sonu da yakından inceledi. 

DAHA MODERN, DAHA KULLANIŞLI


Karesi İlçesi'nin bir çok mahallesinde ışıklı antik kilit parke taşı uygulaması halkın memnuniyeti üzerine ilçe geneline yayılmaya devam ediyor. Mevcut sokaklardaki taş döşemelerinin bozulması ve kullanılabilirliğini yitirmesi üzerine taşlar sökülerek modern ve daha kullanışlı antik kilit parke taşı döşeniyor. Daha önce düşme vakalarının artması ve bölge esnafının talebi üzerine yaya konforunu arttırmak için kullanışlı antik kilit parke taşı uygulamasına geçildi.

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2018, 23:15

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228