Bir şehir evlatları için seferber oldu

Avalık'ta 'ekmek parası' için açıldıkları denizde teknelerinin alabora olması sonucu kaybolan Hayri ile Fırat'ı bulmak amacıyla başlatılan çalışmalar denizden ve karadan sürdürülürken, ilçe halkı da duygulandıran bir dayanışmaya imza attı. Şehir dışından gelen arama-kurtarma ekiplerine Ayvalık'taki oteller odalarını, lokantalar sofralarını açtı. Sosyal medyada yakılan ilk kıvılcım meşaleye dönüştü. Dalış gruplarına evlerinin kapısını açmaya hazır olduğunu duyuran onlarca vatandaşın bıraktıkları mesajlar yürekleri dağladı.

Bir şehir evlatları için seferber oldu
AYVALIK Altınova'dan geçen pazar günü deniz patlıcanı toplamak için açıldıkları denizde fırtına nedeniyle teknenin alabora olması sonucu kaybolan 5 kişiden 2 kişiyi arama çalışmalarına gece gündüz devam edilirken, Ayvalık halkı unutulmaya yüz tutmuş bir yardımlaşmaya imza attı.  
İlçedeki işletme sahipleriyle vatandaşlan, kayıp gençler Mustafa Fırat Göral ile Hayri Kar'ı arama çalışmalarına katılmak üzere şehir dışından gelen arama kurtarma ekiplerine otellerin odalarını, evlerinin kapılarını, lokantalarının sofralarını açarak müthiş bir dayanışma örneği sergiledi. 
Bu arada sosyal medyada bu yardımlaşmayla ilgili paylaşımlar da "sen ne güzel şehirsin Ayvalık" dedirterek hem gururlandırdı, hem yürekleri dağladı.
İşte o paylaşımlardan bazıları:


Güncelleme Tarihi: 03 Haziran 2018, 17:08

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215