Deniz yarıldı sanki, Fırat ile Hayri içine girdi!

AYVALIK Altınova'dan geçen pazar günü deniz patlıcanı toplamak için açıldıkları denizde fırtına nedeniyle teknenin alabora olması sonucu kaybolan 5 kişiden 2 kişiyi arama çalışmaları gece gündüz sürerken bugünkü aramalara Ayvalık Belediyesi'nden 50 personel eşlik etti.

Deniz yarıldı sanki, Fırat ile Hayri içine girdi!
​Ayvalık ilçesi Altınova Mahallesi iskelesi açıklarında 27 Mayıs Pazar günü gece yarısı fırtına nedeniyle alabora olan 'Belinay' isimli tekne battı.
Teknedeki 5 kişiden sağ kurtulan Mert Boysener'in ifadesi doğrultusunda arama çalışması başlatıldı. Bir gün sonra 28 metre derinlikteki batığın yakınında bulunan 27 yaşındaki  Kerem İncedayı'nın, 29 Mayıs'ta ise teknenin sahibi 28 yaşındaki Volkan Çanakçı'nın  cesetleri bulundu.
Ayvalık ve Dikili Sahil Güvenlik Komutanlıkları ekiplerinin bir haftadır aralıksız sürdürdüğü Mustafa Fırat Göral ile Hayri Kar'ı arama çalışmalarına bugün Ayvalık Belediyesi ekipleri de katıldı. Zabıta, Fen İşleri, Özel kalem, Temizlik İşleri, İşletme ve İştirakler Müdürlüğü birimlerinden 50 personel de çalışmalara katıldı.
Karayolundan 4 araçla hareket eden ekip Salihleraltı, Dikili, Bademli ve Çandarlı kıyılarında, denize 4 tekne ile açılan diğer ekip ise Çıplak Ada, Badavut, Sarımsaklı, Altınova sahilden Dikili'ye kadar olan sahil bölümünde arama yaptı.
Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2018, 22:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215