KANA KANA SU İÇMEK İSTİYOR

Böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan Sındırgılı Ernur Erbaş, 27 yıldır çektiği çilenin bitmesi için böbrek nakli olmayı bekliyor.

KANA KANA SU İÇMEK İSTİYOR
Böbrek yetmezliği rahatsızlığı bulunan Sındırgılı Ernur Erbaş, 27 yıldır çektiği çilenin bitmesi için böbrek nakli olmayı bekliyor. Hastalığı nedeniyle doya doya su bile içemeyen Erbaş, tek hayalinin böbrek nakli olup, kana kana su içmek olduğunu söyledi.

Sındırgı'nın Yüreğil beldesinde yaşayan Ernur Erbaş, 27 yıldır doya doya su içebilmenin özlemiyle yaşıyor. 1985 yılında böbrek yetmezliği teşhisi konulan 44 yaşındaki Erbaş, “Devlet Hastanesinde muayene olduğum doktor beni Hacettepe Üniversitesi Nefroloji bölümüne sevk etti. Hacettepe Üniversitesi’nde bana böbrek nakli yapılması gerektiği söylendi. Sosyal güvencem olmadığı için Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Fonu’nun katkılarıyla Türkiye Organ Yenileme Vakfı şimdiki adıyla Başkent Üniversitesi’nde 15 yıl burada haftada üç gün diyaliz ünitesine bağlı kalarak ve daha sonraları ise Manisa ve Balıkesir Devlet Hastanelerinde diyaliz ünitelerine bağlı olarak yaşamımı sürdürüyorum. Diyalize bağlı kalmam benden çok şey aldı” dedi.

Kendinde 27 yıllık süre içinde kemik erimesi, nefes darlığı oluştuğunu anlatan Erbaş, “Ellerim uyuşuyor. 1.70 cm olan boyum 1.50 cm düştü. Sol bacağım kalçadan erime yaptı ve yaşamımı tekerlekli sandalyeye bağlı olarak yaşama başladım. Bütün insanların kana kana su içtiği suyu ben 27 yıldır içemiyorum. Tek hayalim var. Böbrek nakli olup bende bütün insanlar gibi kana kana su içmek istiyorum. Çünkü ben şimdiye kadar hiçbir hayalimi gerçekleştiremedim. Başta Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, bölge milletvekillerimiz, hayırsever iş adamlarımızın ve vatandaşlarımızın yani kısacası herkesin yardımlarını ve hayata tutunmama yardımcı olmalarını istiyorum. Kısacası her insan gibi sağlıklı olup sağlığı yerinde olan kişiler gibi mümkünse kana kana su içmek ve tekerlekli sandalyeye bağlı kalmadan birazcık kalan ömrümü yürümek geçirmek istiyorum” diye konuştu. 

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228