Karesinin her yerine adını yazdırdı!

Balıkesir'in kırsal mahallelerini dolaşarak sıkmadık el bırakmayan Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, "Allah'a çok şükür, kırsal mahallelerimizde gezerken yaptığımız yolları, parkları, köy konaklarını gördükçe ve halkımızın memnuniyetini duydukça büyük keyif aldık" dedi.

Karesinin her yerine adını yazdırdı!
Karesi Belediye Başkanı Yücel Yılmaz, örf ve gelenklere uygun olarak kırsal mahallelere giderek vvatandaşlarla kucaklaştı.
Başkan Yılmaz ilk önce Armutalan Mahallesi'ni ziyaret etti. Mahalle halkı ile tek tek tokalaşan Başkan Yılmaz, mahalle meydanına yaptırılan Sevgi Park'ın açılışını gerçekleştirdi.
Ardından Kırmızılar, Ziyaretli, Ortaca, Yenice kırsal mahallerine geçerek vatandaşları dinledi. 


ARMUTALAN'DA SEVGİ PARKI AÇTIK 

Armutalan Park'ının açılışında halka hitap eden Başkan Yılmaz, Armutalan Mahallesi'nin çok özel bir kırsal mahalle olduğuna vurgu yaptı. Başkan Yılmaz, "Armutalan'a sadece kırsal mahalle demek yetmez kültür elçisi mahallemiz hakkında kitap yazılmış, ilim irfan sahibi insan yetiştirmiş bir yer. Bizlerde kırsal mahallerimizde hızlı bir çalışma yaptık. 2018 yılı itibariyle 1 milyon metrekare üzerinde taş döşedik. Mahallerimizde gezerken hizmetlerin tamamının yapıldığını görüyoruz. Yolların bittiğini, parkların yapıldığını, konakların kullanıldığını görmekten büyük keyif alıyoruz" dedi. 

İMARLA İLGİLİ ÇALIŞMALAR YAPIYORUZ
Akıllı göçün tekrar köylere geri dönmesini istediklerini belirten Başkan Yılmaz, "Emekli olan veya başka şehirlerde yaşayan insanlarımızın gelip baba topraklarında hem ticaretlerini yapmalarını hem de buraların huzurunu yaşamalarını istiyoruz.

O nedenlede kırsal mahallelerimizde imar ile ilgili farklı konularla tip projelerle desteklerde bulunuyoruz. Sosyal hayatın dengesini sağlıyoruz" dedi.

Güncelleme Tarihi: 17 Mayıs 2018, 23:11

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner151

banner215