Doğal koruma alanı Ören'de büyük kabus yaşandı

Balıkesir'in kumsalı ve dokusuna uygun mimarı yapılarıyla göz kamaştıran Burhaniye Ören'de çıkan yangın kabus dolu anlar yaşanmasına neden oldu. Marmara Adasındaki gibi otların tutuşturulmasıyla başlayan yangını söndürmek amacıyla herkes seferber oldu.

Doğal koruma alanı Ören'de büyük kabus yaşandı

Kültür ve Tabiat Varlıkları Koruma Kurulunun tescil edip korumaya aldığı  Burhaniye Ören'de çıkan yangın yürekleri ağza getirdi. 

Gece yarısı bölgedeki bir mandalina bahçesindeki otların tutuşması sonucu başlayan yangın kısa sürede yayıldı. Yaklaşık 20 dekarlık alandaki mandalina ve badem ağacı zarar gördü.

Yangına Balıkesir Büyükşehir Belediyesi itfaiye ekipleri 4 arazöz ve 1 adet orman  yangın söndürme aracıyla müdahale etti.

Ekiplerin mücadelesine vatandaşlar da destek verdi. Yangın daha fazla büyümeden kontrol altına alınarak söndürüldü. 

Yangının çıkış nedeni araştırılıyor.

BAŞKAN TEŞEKKÜR ETTİ.

Dumanların kabus gibi Ören'in üzerine çökmesine neden olan yangını haber alır almaz tüm birimleri alarm durumuna geçiren Burhaniye Belediye Başkanı Ali Kemal Deveciler, yangının söndürülmesinin ardından rahat bir nefes aldı.

Deveciler yaptığı açıklamada, "Burhaniyemizde yürekleri ağıza getiren yangın,yoğun çalışmalar sonucu tamamen kontrol altına alındı. Hepimize, Burhaniyeli sakinlere ve misafirlerimize büyük geçmiş olsun.Söndürme çalışmasında seferber olan tüm ekiplere teşekkür ediyorum." dedi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2019, 17:39

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228