15 Temmuz fotoğrafları o geceyi bir daha yaşattı!

Balıkesir Valiliği koordinasyonunda Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ve İHA ortaklığında düzenlenen 15 Temmuz fotoğraf sergisi vatandaşların beğenisine sunuldu.

15 Temmuz fotoğrafları o geceyi bir daha yaşattı!

İHA muhabirlerinin objektifinden çıkan 15 Temmuz fotoğrafları Balıkesir'de sergilenmeye başladı. Balıkesir Valiliği'nin koordinasyonunda ve Büyükşehir Belediyesi'nin organizasyonu ile yapılan sergi büyük beğeni topladı. Sergi açılışında konuşan Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, "Büyükşehir Belediyemiz daha öncede sergiler açmıştı. Gerçekten çok güzel fotoğraflar var. Bu sergi için teşekkür ediyoruz." dedi.

Balıkesir Büyükşehir Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan, İHA'ya teşekkür ederek başladığı konuşmasında 15 Temmuz gecesi yaşadıklarını anlattı. Küçükkaptan, " 15 Temmuz'u hep beraber yaşadık. Zihinlerimizde hala taptaze.  Dün akşamda hamdolsun İstanbul, Ankara ve Balıkesir’de coşku ile kutlandı. O şiirleri, o görüntüleri görünce o şehitleri görünce gözlerimiz yaşardı. Allah bu millet o acıyı bir daha göstermesin diye dua ediyoruz. Tabi bugün anlamlı bir sergi açıyoruz. Çünkü mutlaka insanoğlunun unutmak gibi bir özelliği var. Unutamazsak yaşayamayız ama bazı şeyleri de unutmamak lazım. 15 Temmuz gecesi küçük kızım 6 yaşındaydı. O zaman çok korkmuştu. O gece o evde kaldı, biz sokağa çıktık. Sabah eve geldiğimizde kızımın ilk bana sorduğu şey bana 'Tayyip Erdoğan yaşıyor mu' dedi. Bu hala o anı hatırlıyor ve yaşıyorum. Yaşıyor kızım.

Bu devlet bu millet yaşayacak. Yavaş yavaş hatıralar düşmeye başladı. Unutuyoruz, unutturmamamız lazım. Gençlerimiz bazı şeyleri önemsesinler ama başka şeyleri unutsunlar ama asla 15 Temmuz’u unutmasınlar. Balıkesir Büyükşehir Belediyesi olarak bunu bir görev kabul ediyoruz. 15 Temmuzu bu şehre, bu millete valiliğimizle birlikte unutturmayacağız.” şeklinde konuştu.

Balıkesir Vali Yardımcısı Mustafa Çek, sergi açılışında yaptığı konuşmada, “3 yıl önce 15 Temmuz’da ülkemiz bir uçurumun kenarından döndü. Eğer başarılı olsalardı 251 şehit, 2 bin 700 yaralı ile kalınmayacak belki binlerce 10 binlerce kişi asılacak bir iç savaş çıkacak yüz binlerce kişi hayatını kaybedecek. Özellikle Müslüman coğrafyada devam eden karışıklık gibi ülkemizde de Suriye’den Irak’ta olduğu gibi ülkemizde uçuruma yuvarlanacaktı. Milyonlarca vatandaşlarımızın Cumhurbaşkanımızın çağrısı ile meydanlara, havalimanlarına çıkmasıyla bu kanlı darbe girişimi bir gün içinde sonuçlandı. Darbecilerin büyük kısmı şu anda cezaevinde. İşte halkımız 3 yıl önce bu darbe girişimine dur dedi. Bundan sonra darbe girişimi yapacaklara karşımızda milyonlarca kişi var diye düşünecek. Bu sergi için Büyükşehir Belediyesine ve emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

SERGİ 4 GÜN BELEDİYE SERGİ SALONUNDA AÇIK OLACAK

Sergi açılışına Balıkesir Vali Yardımcısı Mustafa Çek, Altıeylül Kaymakamı Dr. Oktay Kaya, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Mustafa Küçükkapdan, Genel Sekreter Yardımcısı Mürsel Sabancı, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Türkan Buğra, Veteriner Odası Başkanı Hüdai Tanrıkulu ve daire başkanları katıldı.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2019, 21:35

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

banner207

banner151