Şehir eşkiyaları kapana kıstı 12 Eylül 2010, 16:06

Balıkesir'in Çandır köyünde alkol alıp yoldan geçen araçları durdurarak haraç toplayan eşkiyalar, kapana kıstırıldı.
Balıkesir merkeze bağlı Çandır köyü girişinde yoldan geçen 4 aracı kuru sıkı tabancayla durdurup gasbettikleri iddia edilen 6 kişi tutuklandı..
Alınan bilgiye göre, Mustafa G, Mustafa D, Mehmet K, Özkan F, Nazım G. ve Hasan D, Çandır köyü girişinde alkol aldıktan sonra, yoldan geçen araçlara bira şişeleri ve taş atmaya başladı.
Zanlılar, daha sonra Süleyman Erdoğan´ın kullandığı 10 U 9538, Kamil Özgen´in kullandığı 10 EE 323, Ömer Özcan´ın kullandığı 34 EN 3610 ve Yunus Uysal´ın kullandığı 10 ES 128 plakalı araçları tabancayla tehdit edip durdurarak, sürücülerin cep telefonları ve diğer özel eşyalarını gasbetti.
Mağdurların şikayeti üzerine harekete geçen Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, 6 zanlıyı Çandır köyü yakınlarında yakaladı. Zanlıların olayda kullandığı kurusıkı tabanca da bir tarlada bulundu.
Zanlılar, ifadelerinin alınmasının ardından adliyeye sevk edildi.
TUTUKLANDILAR
Balıkesir´de yoldan geçen 4 aracı kurusıkı tabancayla durdurup gasbettikleri iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişi, tutuklandı.
Alınan bilgiye göre, Çandır köyü girişinde alkol aldıktan sonra yoldan geçen araçlara bira şişeleri ve taş atıp zarar veren, 4 aracı kurusıkı tabancayla durdurup sürücülerinin cep telefonu ve özel eşyalarını alan Mustafa G, Mustafa D, Mehmet K, Özkan F, Nazım G. ve Hasan D. Balıkesir İl Jandarma Komutanlığı´nda ifadeleri alındıktan sonra adliyeye sevk edildi.
Zanlılar, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder