Yetenek sizden, destek bizden 18 Eylül 2010, 11:04

Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın ve ekibi "Yetenek Sizden, Destek Bizden" projesine katılan gençlerle voleybol maçı yaptı.
Balıkesir Emniyet Müdürü Ömer Aydın, Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen "Yetenek Sizden, Destek Bizden" projesine katılan ve voleybol takımına seçilen gençlerle maç yaptı. Aydın'la birlikte yardımcıları ve şube müdürleri de takımda yer aldı.
 
Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından, risk altında ve spor yapma imkanı bulamamış çocuk ve gençleri zararlı çevre etkilerinden korumak için 5 Temmuz-15 Eylül 2010 arasında yürütülen proje amacına ulaştı. Bu kapsamda yetenekli çocuklara, Polis Gücü Spor Kulübü bünyesinde spor yapma ve müsabakalara girme şansı tanındı. Risk altındaki çocuk ve gençlere sağlanan istedikleri branşta spor yapma şansı sayesinde zamanlarının boş geçmemesi, faydalı çalışmalarla zararlı alışkanlık edinmelerinin önlenmesi amaçlanıyor.
İl Emniyet Müdürü Aydın, projenin Balıkesir Valisi Yılmaz Arslan'ın talimatıyla Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Çocuk Şube Müdürlüğü'nün koordinesinde başlatıldığını söyledi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından ücretsiz sağlanan antrönerlerle voleybol, basketbol, masa tenisi, atletizm ve boks branşlarında eğitim verildi. Bütün branşlarda toplam 130 çocuk ve gencin yer aldığı projede, gerekli spor malzemeleri İl Özel İdaresi Genel Sekreterliği tarafından sağlandı.
Proje kapsamındaki gençlerden oluşan voleybol takımıyla Emniyet Müdürü Ömer Aydın, müdür yardımcıları ve şube müdürlerinin bulunduğu takım arasında maç yapıldı. Eğitim ve Spor Kompleksi'nde düzenlenen karşılaşma renkli görüntülere sahne oldu. Gençlerin kötü alışkanlıklardan korunması için yaşama geçirilen projenin amacına ulaştığını belirten Müdür Aydın, buna benzer başka sosyal projeleri de uygulayacaklarını açıkladı.
 
Anahtar Kelimeler

Yorum Gönder