Balıkesir'in 'AV' sezonu açıldı

Balıkesir İli Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü’nün geleneksel “ Av Bayramı “ 10.10.2010 tarihinde gerçekleştirildi.

Balıkesir'in 'AV' sezonu açıldı
Maltepe mahallesi avcılarının kurduğu Balıkesir İli Avcılık ve Atıcılık Spor Kulübü, 10.10.2010 Dünya Balıkesirliler Gününde geleneksel “ Av Bayramı “ etkinliği gerçekleştirdi.
İbirler köyü göleti piknik alanında gerçekleştirilen etkinliğe, üyeler ile davetliler katıldı. 1973 yılından bu yana yapılan etkinlikleri gelecek yıl daha büyük coşku ile gerçekleştirmeyi düşündüklerini açıklayan Başkan Yaşar Karaman “ 10.10.2010 Dünya Balıkesir’liler gününde biz de av bayramıyla sezonu açtık. Yeni av sezonunun herkese hayırlı olmasını, kazasız belasız geçmesini dilerim. Gelecek yıl bu etkinliği Gençlik spor il Müdürlüğünün atış poligonunda yapmak istiyoruz. Hem atış hem de eğlence olarak düşündüğümüz etkinliğimizi iki gün olarak sürdürmek niyetindeyiz. Amacımız avcılığın da bir spor olduğunu ispat etmek ve halkımıza sevdirmek. “ dedi.
Dernek üyeleri Niyazi Savaş, Yusuf Baykurt ve Mehmet Yılmaz’ın yaptığı Balıkesir’e özgü Tirit yemeği ikram edilen etkinlik, tombala çekilişi ile devam etti. Zengin hediyelerin verildiği tombala çekilişinin adeta “ Talk show “ havasında olması davetlileri çok eğlendirdi.
Daha sonra yapılan avların sergilendiği etkinlik, av köpeklerinin şov’larıyla devam etti. Davetliler,güzel havada gerçekleşen etkinliği piknik havasında sürdürürken, bir sonraki av bayramında buluşma sözü vererek ayrıldılar.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner207

banner214

banner229

banner151

banner215

banner228